Fethiyeli İngilize yılın çevre ödülü

Hazırladığı video ile Fethiyelilere, “Ben utanıyorum, siz utanıyor musunuz” diye seslenen Türkiye aşığı İngiliz Mick Scarsbrook’a ‘Yılın Çevrecisi’ ödülü verildi

Fethiyeli İngilize yılın çevre ödülü
Fethiye'de yaşayan İngiliz Mick Scarsbrook'un çöp sorununa dikkat çekmek için geçen yıl hazırladığı ve sosyal medyada yayınladığında 10 binlerce kişi tarafından izlenen video ödül getirdi. Sosyal medyada çevreye çöp atılmasına isyan ettiği Türkçe video ile geniş yankı yaratan ve ilçede 'Mick Amca' olarak tanınan Mick Scarsbrook'a, Fethiye Belediyesi tarafından 'Yılın Çevrecisi' ödülü verildi.

TEPKİ VERMİŞTİ
20 yıldır Fethiye'de yaşayan İngiliz Scarsbrook, Fethiye'de gezdiği yerlerde dağ gibi çöpleri görünce isyan etmişti. Scarsbrook'un hazırladığı videosunda, "Her yer çöp! Sorumluluk kimin? Sizin. Yurtdışından insanlar buraya tatil için geliyorlar. Onlar bu kadar çöp görürlerse ayıp değil mi. Ben utanıyordum, siz utanıyor musunuz" sözleri dikkat çekmişti. dünyanın sorunu Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi salonunda düzenlenen Dünya Çevre Günü etkinliklerinde konuşan Scarsbrook, çektiği video ile çok destek aldığını söyledi. Scarsbrook, "Bu çöp sorunu sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın sorunu" dedi. Scarsbrook'a Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay plaketini verirken, "Mick Amcamızın gösterdiği duyarlılığı her birimiz göstermeliyiz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN