Kanallar koku saçıyor

Konyaaltı ilçesi Arapsuyu ve Kuşkavağı mahallelerinde yaz temizliği yapılmayan dere yatakları ve kanallar bataklığa dönüştü

Kanallar koku saçıyor
Antalya'nın Konyaaltı ilçesi sınırları içinde yer alan Arapsuyu ve Kuşkavağı mahallelerindeki dere ve kanallar temizlenmediği için bataklığa döndü. Lüks konutların hemen önünde oluşan bataklık manzarası görenleri şaşkına çeviriyor. Mahalle sakinleri iki mahalledeki kanal ve derelerin tehlike saçtığını belirterek temizlenmesini istedi. Vatandaşlar ayrıca kurumuş otların da yangın tehlikesi yarattığına dikkat çekti. Arapsuyu Mahallesi'nde oturan Hüseyin Gün, dere ve kanalların bir yıl aradan sonra bu yıl temizlenmediğini söyledi. Buraların sinek yuvası haline geldiğine de dikkat çeken Gün, "Manzara gördüğünüz gibi çöplüğe dönüşmüş durumda. Bu yıl temizlik yapılmadığı için dere ve kanallar bataklığa dönüştü" dedi. Dere ve kanalların çevresine bariyer bulunmadığını ve çocuklar için de tehlike oluşturduğuna dikkat çeken mahalle sakinleri, "Buraya düşen bir yetişkin kişiyi bile ciddi tehlike bekliyor. Küçük bir kazada can güvenliğini tehdit ediyor" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

YANGIN TEHLİKESİ
İki mahallenin sakinleri ayrıca kanal kenarlarında yaz sıcağı ile kuruyan otların yangına davetiye çıkardığını ifade etti. Sıcak havada kurumuş otların en küçük kıvılcımda yangına dönüşeceğini de belirten vatandaşlar, "Dere yatakları ile birlikte boş alanlardaki kurumuş otlar da temizlenmeli" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN