Öldüğü ile kaldı

Seçil Aşık’ın ölümüne neden olduğu için hapse mahkum olan İrfan B, bir üst mahkemece serbest bırakıldı

Öldüğü ile kaldı
Antalya'da uyuşturucuyu bıraktıktan sonra kendisini bağımlılıkla mücadeleye adayan 25 yaşındaki Tansu Seçil Aşık ile birlikte uyuşturucu alan ve genç kadının ölümü üzerine 2 yıl 6 ay hapse mahkum edilen İrfan B, beraat etti.

DAHA ÖNCE TUTUKLANMIŞTI
23 Kasım 20016'da "Dolaşmaya çıkıyorum" diyerek evden ayrılan Tansu Seçil Aşık, erkek arkadaşı İrfan B. ile buluştu. Yüksekalan Mahallesi 538 Sokak üzerindeki boş bir binaya gelen ikili, iddiaya göre burada uyuşturucu madde kullanıp yemek yedi. Tansu Seçil Aşık, kısa süre sonra fenalaşınca İrfan B, 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Özel bir hastaneye götürülen Aşık, kurtarılamamış, gözaltına alınan erkek arkadaşı İrfan B. ise taksirle ölüme sebebiyet verme suçundan tutuklanmıştı. Yargılanan İrfan B, Antalya 7'nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 'Ölüme sebebiyet vermekten' 2 yıl 6 ay hapse mahkum oldu. Avukatı Enis Ziyalı karara itiraz edince Bölge Adliye Mahkeme (BAM) 11'inci Ceza Dairesi tarafından İrfan B'nin suçsuz olduğu belirtilip beraatına karar verilerek tahliye edildi.

HAYATINI MÜCADELEYE ADAMIŞTI
Tansu Seçil Aşık, 16 yaşında uyuşturucuya alışmış ve bir çok kez ölümden dönmüştü. Aşık, 3 yıl önce polisin 'Bir Bağımlı Bir Hayat' projesiyle uyuşturucudan kurtulup hayatını mücadeleye adamıştı. Genç kız, gençleri uyuşturucudan uzak durması konusunda uyarmış ve kendisi gibi bağımlı 16 kişinin uyuşturucuyu bırakmasını sağlamıştı. Mahkemenin bu kararı ile Seçil, sadece öldüğü ile kalmış oldu.
BİZE ULAŞIN