Bilgiç’ten çifte müjde

AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Kara Havacılık Okulu’nun 2018 yılında Isparta’ya taşınacağını açıkladı. Bilgiç, ikinci üniversite için ise müjde verdi

Bilgiç’ten çifte müjde
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta'da inşaatı süren Kara Havacılık Okulu ile ilgili açıklamada bulundu. Bilgiç, "15 Temmuz'daki hain saldırıdan sonra Milli Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay'da Kara Havacılık Okulu'na ilişkin bir strateji değişikliği oldu. Daha önce Isparta'ya taşınması düşünülmeyen bir takım başka üniteler de bünyeye dahil edildi. Projeler yeni şekle göre büyütülüyor. Eylül ayında yeni bir ihale ile tamamı çok daha büyük şekilde ihale edilecek ve 2018 yılında da bütünüyle devreye alınmış olacak. Isparta'nın hem sosyal hem de iktisadi yaşamına ciddi manada katkı sağlayacak bir proje" diye konuştu.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE
Öte yandan Isparta'ya ikinci üniversite konusunda da açıklamalarda bulunan Bilgiç, "Kafamızda tematik bir üniversite var. Bir ihtisas ve sağlık bilimleri üniversitesi düşünüyoruz. Meclisten kuruluşunu geçirerek çalışmalarımızı hızlandırmış olacağız. Şu anda izin, karar ve yasama süreçlerini sürdürüyoruz. SDÜ yönetimi de tüm desteğini veriyor. Bazı bölümlerin yeni üniversiteye aktarılması ve yeni bölümlerle sağlık üniversitesi açılması yönünde planlamamız var" dedi.
BİZE ULAŞIN