Otogar artık kullanışlı değil

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, yeni otogarın şart olduğunu söyledi. Türel, muhalefet için ‘Şeytan taşlamaktan ibadete zaman kalmıyor’ ifadesini kullandı

Otogar artık kullanışlı değil
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, otogar projesiyle ilgili konuştu. Otogar projesi ile ilgili referandum tartışmalarına yanıt veren Türel, "Büyük projelerle ilgili referandum, paralel demokrasiyi ortaya çıkartır. Zaten halk beni bunun için göreve getirmiş. Benim bunun için referandum yapmama gerek yok" diyerek son noktayı koydu. Mevcut otogarın kullanışlı ve fizibıl olmadığını belirten Türel, "Antalya otogarını, otobüslerin o varyanttan inip çıkarak kente bağlamak trafik yoğunluğu açısından da hiç mantıklı değil" dedi. Antalya'da ihtiyaçların, toplu ulaşım hatlarının değiştiği, hızlı trenin geldiği, ana arterlerin yeni güzergâhlarla donatıldığı bir süreçte değişimin kaçınılmaz olduğunu anlatan Türel, "Hızlı trenimizin yeni garı için Döşemealtı'nda bir rezerve alan ayırdık. Otogarla da çok yakın mesafede olacak. Toplu ulaşımla da raylı sistemle buluşmak suretiyle kent merkezi bağlantısı sağlanacak" dedi.

İBADETE ZAMAN KALMIYOR
Kısır çekişmelerin zaman kaybettirdiğini belirten Türel, "Bu kısır çekişmeler yüzünden Antalya'nın vizyon projeleriyle ilgili birçok hususunu icraata dönüştürmeye fırsat bulamıyoruz. Güzel bir laf var, 'şeytan taşlamaktan ibadete zaman kalmıyor' diye. İşte tam da budur" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN