Genç dahiler robot yapıyor

BİLSEM’de robotik derslerine katılan öğrenciler zihin kontrol konusunda çalışacak ve yapacakları robot ile Çin’deki Robot Challenge’da yarışacak

Genç dahiler robot yapıyor
Özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı Antalya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), yaz aylarında da boş durmuyor. Düzenlenecek yaz okulunda yaratıcı dramadan robotiğe kadar farklı alanlarda dersler verilecek. Yaz okulunda mekatronik sınıfı öğrencilerinin hedefi zihin ile nesnelerin ve araçların kontrolü olacak.

ROBOTLARIYLA GİDECEKLER
Genç dahilerin yaz dönemi projesi Ağustos ayında Çin'in başkenti Pekin'de gerçekleşecek Robot Challenge yarışmasına katılacak. Kendi kendine yeten, özerk ve mobil robotlar geliştirmek amacıyla 2004 yılından beri düzenlenen şampiyonaya bugüne kadar 56 ülkeden 2 binden fazla robot katıldı. Antalya BİLSEM Müdürü Arif Aydeniz, mekatronik sınıfı için robot setlerinin alındığını ve öğrencilerin çalışmalara şimdiden başladığını açıkladı. Öğrencilerinden Çin'den derece beklediklerini ifade eden Aydeniz, "Öğrencilerimizin her biri elmas. Ancak doğru işlenmesi ve yönlendirilmesi o ışıltıyı çıkartıyor. Bizim hedefimiz de bu" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN