Konyaaltı’da ‘mavi’ye dönüş

Türel’in 2009’da görevi devretmesinin ardından 'Mavi Bayrak'larını kaybeden plajlar bayraklarına yeni kavuştu. 12 tesisin Mavi Bayrakları göndere çekildi

Konyaaltı’da ‘mavi’ye dönüş
Antalya'da 8'i Konyaaltı Sahili'nde olmak üzere 12 plaj Mavi Bayrağına kavuştu. Büyükşehir Belediyesi'nin Lara'daki sosyal tesisi ile Sarısu Halk Plajı ve Sarısu Kadınlar Plajı da Mavi Bayrak almaya hak kazandı. Törenle 10 nolu plajda ilk bayrağı göndere çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2009'da görevden ayrıldığında Konyaaltı sahilini mavi bayraklı olarak bıraktığını hatırlattı.

ANTALYA ADINA ÜZÜCÜ DURUM
2014'te yeniden göreve geldiğinde sahilleri Mavi Bayraksız bulduğunu ifade eden Türel, "Bir taraftan Konyaaltı sahiline önem veriyorum diye iddiada bulunacaksınız, hamaset yapacaksınız ama bizim bıraktığımız Mavi Bayraklara bile sahip çıkamayacaksınız. Antalya adına çok üzücü" diye konuştu. Göreve gelir gelmez plajların yeniden Mavi Bayraklı hale gelmesi için ciddi talimat verdiğinin altını çizen Türel, "Konyaaltı Plajı'nda yüksek kalitede hizmeti, çok uygun fiyatlarla ve tek tip fiyatla veriyoruz. Halkımızın yüksek memnuniyeti, bazı çevreleri rahatsız ediyor. Bizim çalışmalarımızı itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar" dedi.

ÇEVRECİLERE MESAJ GÖNDERDİ
Çevreye yönelik projelere dikkat çeken Türel, "Çöpten elektrik üreten bir konuma geldik. Yatların atıklarının bertarafı için Adrasan ve Balıkçı Barınağı'nda iki önemli tesis kurduk. Bizimle aşık atmaya çalışan çevrecilere duyurulur. Daha önce bu tesislerin hangileriyle buluşmuştuk" şeklinde konuştu. Törene TÜRÇEV Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Mustafa Ergiydiren de katıldı. Türel, Mavi Bayrak sertifikasını, plaj işletmecisine verdi.
BİZE ULAŞIN