Moskova’da Antalya rüzgarı

Moskova’da önceki gün başlayan ve bugün sona erecek olan Türkiye Festivali’nde en büyük ilgiyi yine Antalya ve ilçeleri görüyor. Etkinliklere Vali Karaloğlu da katılıyor

Moskova’da Antalya rüzgarı
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) öncülüğünde Rusya'nın başkenti Moskova'nın merkezinde 150 bin metrekarelik bir parkta 3 gün sürecek olan Türkiye Festivali başladı. Festivalde İstanbul, Antalya, Muğla, İzmir, Aydın, Nevşehir, Gaziantep, Adana ve Mersin gibi şehirlerin birçok turizm beldesi bölgesel değerleri ve turizm zenginlikleri de kurulan çadırlar da tanıtılıyor.

ANTALYA'YA İLGİ FAZLA
Ruslar en çok Antalya stantlarının önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Festival alanına Topkapı Sarayı, Kapalı Çarşı ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün maketleri kuruldu. Türkiye ve Rusya'nın dost ve komşu iki ülke olduğunu kaydeden Karaloğlu, "Türkiye ile Rusya'nın yüz yıllara dayanan ilişkileri var. İki ülkenin siyesi liderleri diplomasiyi kullanarak ilişkileri yaşanan talihsiz olaylardan daha ileriye getirdi. Diplomatik ilişkiyi kültürel, sanatsal, turizm ve ekonomik ilişki ile güçlendirmemiz derinleştirebilmemiz gerekiyor. İnşallah Rusya'daki tatil severleri Türkiye'ye Antalya'ya davet ediyoruz" dedi.

RENKLİ GÖSTERİLER
Festival kapsamında Antalya, Kemer ve Alanya bölgelerini temsilen kurulan stantlara katılımcılar yoğun ilgi gösterirken, Türkiye'den gelen sanatçılar tarafından mehter konseri ve halk dansları ilgiyle izlendi. Geleneksel sanatlar atölyelerinden, turizm, gastronomi, spor ve kültüre uzanan birçok farklı dalda etkinliğin yer aldığı festivalde, bu yıl yaklaşık 150 bin ziyaretçinin ağırlanması bekleniyor. Moskova'da bulunan Park Krasnaya'da düzenlenen Türk Festivali, bugün sona erecek.
BİZE ULAŞIN