Kupa tamam sülük yolda

Kepez Devlet Hastanesi bünyesinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezi kuruldu. Merkezde ozon, kupa, fito terapi ve akupunktur tedavisi yapılacak. Sülükle tedavi ise programa alındı

Kupa tamam sülük yolda
Sağlık Bakanlığı geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının bilimsel ve daha sağlıklı uygulanması amacıyla pilot hastanelerde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezi (GETAT) kuruyor. Türkiye genelinde GETAT kurulacak 5 pilot ilden biri de Antalya olarak belirlendi.

SÜLÜK VE LARVA
Kepez Devlet Hastanesi bünyesinde kurulacak merkezde ozon, kupa, fito-terapi ve akupunktur uygulaması sunulacak. Daha ileri aşamalarda ise hipnoz, sülük tedavisi, larva uygulaması, refleksoloji, api-terapi, müzik-terapi gibi farklı uygulamaların da listeye eklenmesi bekleniyor.

MERDİVEN ALTI DEĞİL
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği proje ile ilgili çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Genel Sekreterlik, merkezin tefrişatının tamamlandığını belirterek "Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları merdiven altı değil, bilimsel ortamda kullanılacak" bilgisini verdi. Ön izin alınan konuların ozon, kupa, akupunktur ve fito-terapi olduğu, ileri aşamada izinlerin alınmasıyla diğer alanlarda da uygulamaların sunulacağını açıklandı. Merkezin sadece uygulamaların yapıldığı bir poliklinik olmayacağı, bir eğitim merkezi olacağı da belirtilirken merkezin Türkiye'deki ilk 5 merkezden birisi olacağı vurgulandı.
BİZE ULAŞIN