Mehmet’e özel araç

Hasta oğlu için yaptığı sarmaları satan Semra Sönmez’i Büyükşehir Belediye Bakanı Türel ziyaret etti. Sarmalardan satın alan Başkan Türel, Mehmet’e özel araç alındığını müjdeledi

Mehmet’e özel araç
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hasta oğlunun tedavisi için yaprak sarması yapıp satan Semra Sönmez'i evinde ziyaret etti. Semra Sönmez, 8 yaşındaki serebral palsi (beyin felci) hastası oğlu Mehmet ile birlikte Türel'in ziyaretinden büyük mutluluk duydu. Başkan Türel, Mehmet için özel bir araba aldıklarını müjdeledi.

MEHMET ÇOK MUTLU OLDU
Başkan Türel, Semra Sönmez'in oğluna duyduğu bu büyük ve örnek sevgi karşısında tüm ekibini harekete geçirdi. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevlileri kısa sürede Semra Sönmez'i evinde ziyaret ederek sosyal incelemeye aldı. Her türlü sorun, istek ve talepleri dinlendi. Başkan Türel kendisine, 'Başkan abi' diye seslenen Mehmet ile sohbet etti, yakından ilgilendi ve oyuncak hediye etti. Anne Semra Sönmez, Başkan Türel'e Mehmet'in durumu hakkında bilgi verdi. Anne Sönmez, Evinin kira olduğunu ve çalışamadığı için maddi sıkıntılar yaşadığını belirtti.

ONLAR BİZİM MELEKLERİMİZ
Semra Sönmez'i çocuğuna bakmak için gösterdiği çaba ve yaptığı tüm fedakarlıklar için kutlayan Türel, çocukların masum birer melek olduklarını dile getirdi. Türel, "Ben özellikle engelli çocuklarımıza meleklerim diye seslenirim. Onların tırnağına zarar gelse yüreğimiz acır. Saçının teli kopsa üzülürüz. Semra Hanım, çocuğuna hem annelik, hem babalık yapıyor. Sarma yapıp satıyor. Ben de sarmaya bayılırım. Nefis sarmalarından satın aldım. Şimdi Mehmet için özel bir araç aldık. Bu hastalar için özel bir araba. Çok yakında teslim edeceğiz. Bu araç sayesinde Mehmet artık bu yatakta sürekli yatmayacak. Özel aracıyla çıkıp Antalya'yı gezecek. Biz elimizden geldiği kadar Mehmet'in yanında olacağız, Semra hanıma destek vereceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN