Bağımlı çift hastaneden kaçtı

Uyuşturucu kullandıkları için çocukları da bağımlı doğan karı koca hastaneye kaldırıldı, Tedavi sözü veren bağımlı çift hastaneden kaçtı

Bağımlı çift hastaneden kaçtı
Antalya'da madde bağımlısı olarak dünyaya gelen R.E.A'nın uyuşturucu bağımlısı babası 26 yaşındaki R.A. ile annesi 22 yaşındaki B.A, tedavi için yatırıldığı hastaneden kaçtı. Kepez ilçesinde oturan R.A, 3 yıl önce tanıştığı B.A. ile geçen yıl evlenmiş, hamile kaldıktan sonra da uyuşturucu kullanmaya devam etmişti.

1 GÜN DAYANABİLDİLER
Çiftin 5 ay önce doğan ve R.E.A. adını verdikleri erkek bebeklerinin de bağımlı olduğu anlaşıldı. Anneanne 47 yaşındaki Gülnar T, doktorların tavsiyesi ile kızından aldığı torununa hem baktı hem de tedavisini üstlendi. Uyuşturucu bağımlısı çiftin yaptığı yardım çağrısı üzerine Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla R.A. ve B.A. çifti, tedavileri yapılmak üzere, Aşır Aksu Yerleşkesi'ndeki Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi'ne götürüldü. Tedavileri Antalya Kamu Hastaneleri Birliği tarafından üstlenilen R.A. ve B.A. çiftinin hastaneye yatırıldıktan bir gün sonra kaçtıkları belirtildi.

VELAYETİNİ ALACAK
Anneanne Gülnur T, torunu R.E.A'nın velayetini almak için mahkemeye başvurduğunu belirtti. Kızı ve damadı için her şeyi yaptığını vurgulayan anneanne Gülnur T, "Tek düşüncem torunumun geleceği" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN