Durum Gıda lider firma olmak istiyor

ARBELLA bünyesinde faaliyet yürüten Durum Gıda, yenilikçi ürünlerle müşteri beklentilerini karşılayarak yılsonuna kadar yüzde 10 büyüme hedefliyor

Durum Gıda lider firma olmak istiyor
ersin'in ticaretinde önemli rol oynayan ARBELLA, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına girmeyi başardı. Geçtiğimiz yıl ilk bin içerisinde 536'ncı olan ARBELLA, bu yıl 370'inci olarak hızlı yükselişini sürdürdü. ARBELLA'nın hedefi ise hem yurt içi hem de yurt dışında lider firma olmayı başarmak.

HEDEF YÜZDE 10 BÜYÜME
ARBELLA bünyesinde faaliyet yürüten Durum Gıda'nın Yönetim Kurulu Üyesi Gülçin Arslan Hazar, sektöre girdikleri ilk yıl sadece 15 ülkeye 17 bin ton makarna ihraç ettiklerini, bugün ise yüze yakın ülkeye 55 bin ton makarna ihracatı gerçekleştirdiklerini belirtti. Her geçen gün müşterinin isteklerini karşılayacak şekilde kendilerini yenilediklerini ve büyüdüklerini kaydeden Hazar, yılsonuna kadar yüzde 10 büyümeyi hedeflediklerini kaydetti.
Geniş pazarlama ağı, ürün çeşit ve kalitesi, finansal ve insan kaynaklarındaki gücü ile istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ettiklerini aktaran Hazar, ürün, hizmet ve insan kaynakları kalitesinden taviz vermediklerini, yenilikçi ürünlerle her geçen yıl bilinirliklerini ve tercih edilirliklerini arttırdıklarını ifade etti.
İhracatta pazar çeşitliliğinin yanı sıra rekabetçi fiyatlar ve kaliteli ürünlerinin de önem taşıdığını vurgulayan Hazar, farklı ülkelerdeki grup bünyesinde yer alan şirketlerin oluşturduğu ortak sinerjiyi de iyi kullanıp deneyim, geniş perspektif, gelişmeleri ve ülkeleri doğru analiz ederek başarıya ulaştıklarını söyledi.

"YAPILMAYANLARI YAPTIK"
Türkiye ve dünya piyasalarına ilkleri sunduklarını söyleyen Hazar, "Büyümenin ve satış yapabilmenin en önemli kriteri, karşınızdakinin ne istediğini bilmektir. ARBELLA olarak dünya piyasalarını ve tüketici trendlerini yakından takip ediyoruz.
Stratejik kararları bu çerçevede alıp alt yapımızı buna göre şekillendiriyoruz.
Dünyada bir ilke imza atarak üzüm çekirdekli makarna üreten şirketimiz, Türkiye'de ilk kez üretilen lazanya, tagliatelle, nidi, mercimekli ve nohutlu makarnanın da üreticisidir.
Bu ürünlerimiz Uzakdoğu ve Kuzey Amerika ülkeleri başta olmak üzere bilinirliğimizi artırdı, büyümemizde etken oldu" dedi.
BİZE ULAŞIN