Hayat veren proje

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, uyuşturucu ile mücadelenin öncelikli konuları arasında yer aldığını belirtip SDÜ bünyesinde bir rehabilitasyon merkezi oluşturacaklarını söyledi

Hayat veren proje
Isparta Valisi Şehmus Günaydın, madde bağımlısı olan gençleri önce tedavi edecek daha sonra da onları bir iş sahibi yapacak proje hazırladıklarını söyledi. Madde bağımlılığı konusunda Isparta'nın Türkiye ortalamasının altında olduğunu belirten Günaydın, "Uyuşturucuya yönelten sebepleri ortadan kaldırmamız lazım. Metruk binalar tescilli kültür varlığı kapsamında değilse yıkım yetkisi var. Uyuşturucuyla mücadele bizim öncelikli konumuz. Her türlü çalışma ile gayreti göstermek zorundayız" diye konuştu.

ÖNLEYİCİ TEDBİRLER
Madde bağımlısı gençlerin tedavisi için ailelerin kurduğu bir dernek olduğunu kaydeden Vali Günaydın, "Çok da güzel işler yapıyorlar. Ancak esas yapmamız gereken önleyici tedbirleri almak" ifadesini kullandı. Süleyman Demirel Üniversitesi'nden 50 dönüm arazi aldıklarını kaydeden Vali Günaydın, "Bu projede tedavi için gerekli ünitelerimiz var. Proje, yerimiz ve paramız hazır. 45-50 kişiyi aynı anda tedavi edecek merkezimiz olacak. Bu merkezin içerisinde sosyal alanlar olacak. Besihane, meyve bahçeleri yapıyoruz. Bu çocuklarımızı çalışma bünyesi içerisinde oluşturacağımız şirketin ortağı yapacağız. Bu çocuklarımız bu şirketin ortağı olarak kendi işlerini kurmuş olacaklar ve kendi işlerinde çalışacaklar. Orada ürettiklerini satarak para kazanacaklar ve o ortamdan uzaklaşacaklar" dedi.
BİZE ULAŞIN