Mezuniyet gecesinde ‘ÇAĞ’daş görüntüler

Akdeniz’in Harward’ı olarak tanımlanan Çağ Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu yaşandı. Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfü Bayboğan, “Kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz” dedi

Mezuniyet gecesinde ‘ÇAĞ’daş görüntüler
Çukurova'nın ilk ve tek vakıf üniversitesi olan Çağ Üniversitesi, 2016-2017 eğitim döneminde bin 100 öğrencisini mezun etmenin gururunu yaşadı. Üniversite kampusunda düzenlenen gece görülmeye değerdi. Çağdaş görüntülerin yer aldığı gecede konuşan Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, her biriyle gurur duydukları öğrenci yetiştirmenin sevincini yaşadıklarını belirterek, "Kaliteden hiçbir zaman ödün vermeyen bir anlayışla hareket ediyoruz" dedi.

MEYDAN VERİLMEDİ
Seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı mezuniyet töreninde öğrencilerin ve ailelerinin heyecanı görülmeye değerdi.
Dünyanın sayılı üniversitelerinde bulunan özellikteki kampusa sahip çağ Üniversitesinde mezuniyet töreni için her türlü ayrıntı düşünülmüştü. Genel güvenliğin üst düzeyde olduğu gecede en küçük bir olaya meydan verilmedi.
Rektör Prof. Dr. Ünal Ay'ın duygu yüklü konuşmasından sonra söz alan Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan şöyle dedi:

2 YABANCI DİL BİLEN
"Çağ Üniversitesi'nin her biriyle gurur duyduğu öğrenciler yetiştirmenin gurunu yaşıyoruz. Çağ Üniversitesi mezunları dünyanın gelişmiş ülkelerinde rahatlıkla iş yapabilecek kapasiteye ulaşmış bireyler olarak yetişiyor. Uluslararası standartlarda eğitim veren üniversitemizde diplomalarını almaya hak kazanan gençlerimizi, en az 2 yabancı dil bilen, genel kültür düzeyi çok, yüksek, pratik karar verme yeteneğine sahip, yüksek etik değerlerle bezenmiş, çağdaş iletişim ve bilişim teknolojilerini en üst düzeyde kullanabilen insanlar olarak yetiştirmenin manevi gururunu yaşıyoruz."

İLK VE TEK ÖĞRENCİ
İlkokuldan doktoraya kadar eğitim alan ilk ve tek öğrenci olmanın mutluluğunu yaşayan ve geçtiğimiz yıl haziran ayında doktora programından mezun olarak dereceye giren Çağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt ile üniversitenin Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Veli Köroğlu plaket ve ödüllerini Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan'ın elinden aldı. Bu arada Bilici Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bilici'nin eşi İngilizce Öğretmenliği Birincisi Pırıl Bilici de ödülünü alkışlar arasında aldı.

BİRİNCİLERE ÖDÜL
Öğrencilerin ve ailelerinin mezuniyet coşkusunu birlikte yaşamalarını sağlamak için bu yılki törenler 2 günde yapıldı. Hukuk Fakültesi birincisi Tuğba Çınar, Uluslararası İşletme Bölümü birincisi Ecem Şebnem Şimşek, Uluslararası İlişkiler Bölümü birincisi Gözde Kayar, Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü birincisi Aysel Ulugüner, Uluslararası Finans ve Bankacılık bölümü birincisi Bensu Serpin, Turizm İşletmeciliği bölümü birincisi Mehmet Güder'e diplomaları ve plaketleri verildi.
BİZE ULAŞIN