Yatırımcının gözü Tarım İhtisas OSB’de

Gül Akyürek, Mersin Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulumunu çok kısa süre içinde tamamlama yolunda ilerlediklerini söyledi

Yatırımcının gözü Tarım İhtisas OSB’de
TÜRKİYE Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Çukurova Şube Başkanı Gül Akyürek, Mersin Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin, Çukurova Bölgesine yapılan yatırımları artıracağını ve bölgenin kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını söyledi. Projesi TÜGİAD Çukurova Şubesi tarafından hazırlanan Mersin Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulumunu çok kısa süre içinde tamamlama yolunda ilerlediklerini söyleyen Akyürek, "Bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz" dedi.

HAZİNE ARAZİSİ
Organize sanayi bölgesinin kurulma çalışmalarının 690 bin metrekarelik alanda başlayıp, 730 bin metrekare genişleme alanı ile birlikte toplamda 1 milyon 420 bin metrekarelik alanda hizmet vereceğini belirten Akyürek, "Mersin'e 30, Adana'ya 35 kilometre uzaklıkta olan arazimiz, bölgesel havalimanına ise sadece 15 kilometre uzaklıkta ve yüzde 99.8'i Hazine arazisi" diye konuştu.

5 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM
Akyürek, "Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan da bu arazi üzerinde OSB kurulmasında sakınca olmadığına dair onay aldık. Yer seçim çalışmaları kapsamında, alanın şehir merkezlerine uzaklığı, ulaşımı, arazi mülkiyet durumu, enerji yolları ve su kaynaklarına olan mesafesi, jeolojik yapısının uygunluğu gibi konularla ilgili hiçbir problem olmadığı raporu ve analiz raporlarımız bakanlığa sunuldu" dedi. Akyürek, TÜGİ- AD Çukurova olarak yola çıktıkları projede yatırımcılarıyla birlikte 5 bin kişilik istihdam yaratmayı hedeflediklerini belirtti.
BİZE ULAŞIN