Kaçmadık uzaklaştık

Antalya’da eşiyle tedavi olmaları için yatırıldıkları hastaneden kaçtığı iddia edilen uyuşturucu bağımlısı anne, bebeğini yanına alıp Yozgat’ta gittiğini söyledi

Kaçmadık uzaklaştık
Antalya'da hamileyken de uyuşturucu kullanmaya devam ettiği için bebeği bağımlı dünyaya gelen ve eşi ile tedavi için yatırıldıkları hastaneden kaçtıkları iddia edilen anne, hastaneden kaçmadıklarını, imza atarak ayrıldıklarını belirtti.

YOZGAT'A GİTMİŞ
Annesi ve 5 aylık bebeği R.E.A. ile bir süreliğine Yozgat'ta yaşayan ablasının yanına giden B.A. (22) kendilerine telefonla ulaşan gazetecilere, kente geldiklerinden bu yana uyuşturucu kullanmadığını söyledi. "Burası bana iyi geldi" diyen bağımlı anne, ablasının yanında bir ay kadar kalmayı planladıklarını belirtti.

HASTANEDE SIKILDIM
Tedavi için yatırıldıkları AMATEM'den eşi R.A. (26) ile kaçtıklarına yönelik basında haberlerin yer aldığını hatırlatan B.A, "Eşimle hastaneden kaçmadık. İmza verip ayrıldık. Doktorların da haberi vardı. Eşimle ayrı bölümlere yatışımız yapıldı. Sıkıldım, bahçeye bile saatli çıkabiliyordum. Verilen ilaçların da çok faydalı olmadığını düşünüp ayrılmaya kadar verdik. Uyuşturucuyu bırakmayı çok istiyorum ve bırakacağıma inanıyorum. 'Palet' adı verilen bir tedavi yöntemi var. İstanbul'daki bazı özel hastanelerde yapılıyor. Bu tedaviyi olmak istiyorum ancak oldukça pahalı" diye konuştu.

İKNA ETMEYE ÇALIŞIYOR
Anneanne G.T. ise kızının Antalya'daki ortamından bir süre uzak kalmasının iyi olacağını dile getirdi. G.T, "Kızımı yeniden hastaneye yatması konusunda ikna etmeye çalışıyorum" dedi. Öte yandan, AMATEM'in bünyesinde bulunduğu Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri de çiftin hastaneden kaçmadığını, imza atarak ayrıldıklarını bildirdi.
BİZE ULAŞIN