Minik Özge proteze kavuşuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi minik Özge’yi, yeni protezine kavuşması amacıyla ölçü alınması için İstanbul’a götürdü

Minik Özge proteze kavuşuyor
Antalya'da protez olan ayağıyla babasının yaptığı düzenekte yürümeye çalışan 3 yaşındaki Özge, yeni protezine bir ay sonra kavuşacak. Ailesiyle birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul'a götürülen minik Özge, kendisi için yapılacak protez ayak sayesinde artık daha rahat yürüyebilecek.

DÜZENEK YAPMIŞTI
Antalya'da bir bacağı protez olan 3 yaşındaki kızı Özge'yi fizik tedaviye götüremediği için evinde 150 liraya mal ederek kurduğu düzenekle kızına yürümeyi öğreten alüminyum doğrama ustası 39 yaşındaki Ali İhsan Yıldırım'ın bu çabası geçtiğimiz Mayıs ayında Türkiye gündemine gelmiş ve bunun üzerinde bir çok kurum ve kuruluş minik Özge'ye yardım için çalışma başlatmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sahip çıktığı Özge ve aileye yardım sözü veren Antalya Büyükşehir Belediyesi sözünde durdu. Özge, protez ayak yapılabilmesi için ölçü alınması amacıyla babası Ali İhsan Yıldırım, anne İlknur İstanbul'a götürüldü.

RAHAT YÜRÜYEBİLECEK
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle 3 yaşındaki kızı Özge'ye protez ayak yaptırmaya geldiklerini belirten baba Yıldırım, "Özge yürürken biraz aksıyor. Protezi eski olduğu için yara yapıyordu. Şimdi yeni protezin ölçüsüne geldik. Özge daha iyi bir proteze kavuşacak ve daha iyi yürüyebilecek. Bir ay sonra da yeni protezi almak için buraya geleceğiz. Fizik tedavi görecek. Devletimiz yardımcı oluyor. Teşekkür ediyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN