Tünektepe pırıl pırıl

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesisleri’ni inceledi. Hazırlıkların tamamlandığı teleferikle bayramda yine Antalyalıların ayağı yerden kesilecek

Tünektepe pırıl pırıl
Antalya'nın vizyon projelerinden olan Sarısu- Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesisler projesi yeni sezona hazır. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve ANET Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Urcu ile birlikte bakım onarım çalışmalarının tamamlandığı Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesisleri'ni inceledi. Başkan Türel, restoran, kafe, ASMEK satış ünitesi ve diğer birimleri tek tek gezerek, bayramda ziyaretçi akınına uğraması beklenen tesisteki hazırlıklarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

ANTKARTDA GEÇERLİ
Antalyalıları Tünektepe zirvesine taşımaya başlayan teleferik binişlerinde vatandaşlar Antalya Kartı kullanabiliyor. Teleferikten, engelliler, şehit yakınları, gaziler ve 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Teleferik sefer ücreti yine kişi başı 15 lira olarak belirlendi. Teleferik, Perşembe günleri hariç, her gün 10.00-18.00 saatleri arası hizmet veriyor.

ARTIK HER ŞEY VAR
Büyükşehir Belediyesi, Teleferik Sosyal Tesisleri'ni Antalyalıların ailece zaman geçirebilecekleri çok özel bir yaşam merkezi olarak yeniden tasarladı. Fiyatların son derece uygun olduğu Teleferik Kafe'de sıcak soğuk her türlü içeceği bulabilen ziyaretçiler, alakart mutfaktan lezzetli yemeklerin tadına da bakabiliyor. Konyaaltı Sarısu'dan 650 rakımlı Tünektepe'ye 9 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılıyor. 36 vagonla hizmet veren tesis, 14 milyon liraya mal oldu.
BİZE ULAŞIN