Turizme bayram dopingi

Ramazan Bayramı öncesi otellerin tamamı doldu. Erken rezervasyon yapmayanlar yer bulamayacak. Turist sayısı, belirlenen 10 milyon hedefine doğru emin adımlarla gidiyor

Turizme bayram dopingi
Ramazan bayramına sayılı günler kala turizmin başkenti Antalya'da hareketlilik başladı. Beş yıldızlı otellerde doluluk oranı yüzde yüze ulaşırken, konuklar için çeşitli konserler ve eğlence programları organize edildi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık sezonun en yüksek olduğu döneme doğru girdiklerini belirterek, kaynak pazarların tamamında da okul tatillerinin başladığını ifade etti.

DOLULUK 100'DE 100 OLDU
Türkiye'deki Ramazan Bayramı ile hem iç pazarın hem yurt dışı pazarının yoğun şekilde arttığı bir dönem olduğuna dikkati çeken TÜROFED Başkanı Ayık, "Ramazan Bayramı ile Türkiye'nin özellikle kıyı bölgelerinde arzu edilen seviyelere ulaştı. Birçok tesisimiz yüzde 100 doldu" dedi. Türkiye'de tarihinde turizmin en iyi 2014 yılında yaşandığını ifade eden Ayık, bütün pazarlardan turistler beklediklerini, hem yeni pazar arayışında olduklarını hem de mevcut pazarları koruyup, geliştirdiklerini söyledi.

İÇ PAZAR HAREKETLİ
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Duran ise, Rus pazarında çok ciddi hareketlenme olduğunu belirterek, okulların kapanması ve ramazanın bitiyor olmasının iç pazarı da hareketlendirdiğini söyledi. Duran, Rusya, Avrupa, Ukrayna ve iç pazar sayesinde artık otellerdeki doluluk oranlarının eylül ayına kadar böyle devam edeceğini vurguladı.

YER BULMAK ARTIK ZOR
Erken rezervasyonların bittiğini bildiren Ayık, "Tatil tercihlerini hala yapmayanlar geç kaldı. Erken davranmak, çabuk hareket etmek gerekiyordu. Otellerin çoğu yüzde 100 doldu, bu saatten sonra yer bulmakta zorlanacaklar" dedi.
BİZE ULAŞIN