Akdeniz bayrama hazır

Ramazan Bayramı tatili nedeniyle Antalya’da oteller yüzde 100’e varan doluluğa ulaştı. 3 günlük tatil süresince Antalya ve ilçelerine yerli ve yabancı 600 bin turist hareketi bekleniyor

Akdeniz bayrama hazır
Antalya'da bayram bereketi yaşanıyor. Yabancı turist sayısında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 100'e varan artışa bir de Ramazan Bayramı tatili için tercihini Antalya'dan yana kullanan yerli turistler eklenince otellerde doluluk yüzde 100'e yaklaştı. Antalya'da yerli ve yabancı turist hareketinin bayram haftasında 600 bine yaklaşması bekleniyor. 2.4 milyon nüfusu olan Antalya'nın nüfusu 3 milyona çıkacak.

GÜNLÜK 50 BİN YABANCI
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, Haziran ayı rakamlarının geçen yıla oranla iki kat arttığını söyledi. Yağcı, "Bunda Rusya pazarında yaşanan ciddi artış etkili oldu. Havalimanında günlük 50 bin yabancı turist girişi var. Bayram haftasında 400 bini aşkın yabancı turist gelecek. İç pazarda çok ciddi talep oluştu. İç pazarla birlikte Antalya'daki yerli yabancı turist hareketi 500-600 bin arasında gerçekleşir" dedi. Yağcı, otellerdeki dolulukların yüzde 90'ın üzerine çıktığını sözlerine ekledi. Antalya Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı süresince emniyet, asayiş ve trafik tertip ve tedbirlerini aldı. Ramazan Bayramı süresince kentte 4 bin 750 polis 24 saat görev yapacak.

GÜNEŞLİ BİR BAYRAM GEÇİRİLECEK
Tünektepe Teleferik Hattı'nda bayram öncesi bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı. Antalya Kart'ın da kullanılabildiği teleferik sefer ücreti 15 TL. 0-6 yaş grubu çocuklar ise teleferikten ücretsiz yararlanabiliyor. Tatilciler için bir sevindirici haber de metrolojiden geldi. Mayıs ve haziran ayını bulutlu geçiren Antalya'yı bayramda güneşli günler bekliyor. Bayramda hava sıcaklığının 41 dereceyi bulması bekleniyor.

YILDIZLARLA DOLU KONSERLER
Antalya'daki popüler eğlence merkezleri tatilciler için konserler organize etti. Konserler serisi bugün Koray Avcı ile başlıyor. Bayramın ilk günü Haluk Levent sahneye çıkacak. The Land of Legends Theme Park Inna konserine ev sahipliği yapacak ve bayramın ikinci günü ise İrem Derici'yi ağırlayacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, Karaalioğlu Parkı içindeki bayram konserleri ise yarın Cenk Eren ile başlayıp Pazartesi akşamı Murat Dalkılıç ve Berkay ile devam edecek. Bayramın 2. günü Sinan Akçıl ile Lara da konser verecek. Manavgat'ta ise Nükhet Duru hayranlarıyla buluşacak.ÇALIŞANLAR NÖBETTE
Antalya Büyükşehir Belediyesi, zabıta, itfaiye ve ASAT başta olmak üzere birçok birimin Ramazan Bayramı süresince de görev başında olacağını açıkladı. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde zabıtalar gıda denetimlerinin yanı sıra kent merkezinde kaldırım işgallerine yönelik de çalışma yapıyor. Bayram öncesi ve bayramda en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan mezarlıklarda da gerekli önlemler alındı. Bugün ve bayram süresince Kurşunlu Mezarlığı'na ring servisler kalkacak. Bayram nedeniyle özellikle belediye zabıtaları tatlı imalathanelerine denetimler yaptı.

BİZE ULAŞIN