Bayramlık köprüler

Alanya trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak Telekom ve Ticaret Lisesi Katlı Kavşakları söz verildiği gibi 5 ayda tamamlandı. Bayram öncesi trafik rahatlarken sırada çevre yolu var

Bayramlık köprüler
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları işbirliği ile Alanya Çevre Yolu üzerinde yapımına Şubat ayında başlanan Telekom ve Ticaret Lisesi Kavşakları 5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak araç trafiğine 22 Haziran 2017 tarihi itibariyle açıldı.
Telekom Kavşağı'nın tamamı araç trafiğine açılırken, Ticaret Lisesi Kavşağı'nın Yeni Çevre Yolu'na bağlantısını sağlayan köprü ise şimdilik trafiğe kapalı tutulacak. Çevre yolu açıldıktan sonra burası da araç trafiğine açılacak.

5 AYDA TAMAMLANDI
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, "10 gün önce Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel ile bu kavşakları gezmiştik. Katlı kavşaklar denince akla gelen Belediye Başkanı olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, bu işlerin yapım sürecini anlatmış ve işlerin takip edilince ne kadar hızlı yapılabildiğini bizlere göstermişti. Eskiden 3-5 sene süren bu yatırımlar şimdi 5 ayda tamamlanıp hizmet giriyor" dedi.

ÇEVRE YOLU 2018 SONUNA HAZIR
Kavşak yapımı gibi büyük projelerin kolay olmadığını ifade eden Güney, "Belediye Başkanımız, Bakanımız ve hükümetimiz üzerinde durmasa bu işler kolay halledilmez. Bu nedenle emeği geçen herkese teşekkür ediyor, katlı kavşakların hayırlı ve uğurlu olmasını, sürücülerin kazasız belasız seyahat etmelerini diliyorum. Şimdi en önemli hedefimiz de Çevre Yolu'nun bir an önce açılmasını sağlamak çalışmalar oldukça yoğun devam ediyor. Umarım 2018'in sonunda o yolu da açarız " diye konuştu.
BİZE ULAŞIN