Kardeşlik için kamp

Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı 16-22 yaş arasındaki gençleri ağırladı. Kampa gelen gençlere ’kardeşlik’ anlatılıyor

Kardeşlik için kamp
Gençlik ve Spor Bakanlığının Antalya'nın Kepez ilçesinde 66 dönüm üzerinde 2013 yılında faaliyete geçirdiği Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı 16-22 yaş arasındaki gençleri ağırlamaya devam ediyor. Türkiye'nin her yerinden gençlerin yer aldığı kamplar 1 hafta sürerken, Gençlik ve Spor Bakanlığının yaz programı 11 dönemden oluşuyor. Yaz kamplarının 2'si uluslararası düzeyde yapılıyor. Kamp merkezine Türkiye'nin her yerinden katılım gösteren gençlere herkesin bir ve kardeş olduğu vurgulanıyor.

HER TÜRLÜ AKTİVİTE VAR
Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı'nda 66 ağaç ev yer alırken, gençler 4'er kişilik odalarda kalıyor. Kampta gençler paintball, ip parkuru, tırmanma duvarı, bisiklet, okçuluk, voleybol, futbol, basketbol, masa tenisi, matrak, satranç, mangala gibi sporlarının eğitimini alıyor. Haftanın 4 günü sporsal ve manevi faaliyetlerin yanı sıra, kalan 3 gün içerisinde gençlere şehir gezisi yaptırılıyor. Yapılan aktivitelerle gençlerin sosyalleşmesinin ve kardeşliğin önemi vurgulanıyor.

HER BÖLGEDEN GELDİLER
Kamp Müdürü İsmail Aya, 2. dönemi gerçekleştirdiklerini, Van, Şanlıurfa, Hakkari'den öğrencilerin geldiğini söyledi. Kırıkkale'den kampa katılan 16 yaşındaki Murat Usta, "Buraya doğudan batıdan arkadaşlar katıldı. Burada kardeşliği anlattılar. Birbirimizden farklı olmadığımız ve eşit olduğumuzdan bahsedildi. Güzel arkadaşlar edindik" dedi.
BİZE ULAŞIN