“Ben sana geldim”

Şehit Muhammet Oğuz Kılınç’ın ailesi bayramı buruk geçiriyor. Anne Kılınç, “O gelmeyeceği için ben geldim” diye mezarında gözyaşı döktü

“Ben sana geldim”
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde şehit olan 26 yaşındaki polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'ın, kendisi gibi polis olan babası Zeki Kılınç ile annesi Meltem Kılınç, oğullarının yokluğunda ilk Ramazan Bayramı'nı geçirmenin hüznünü yaşıyor. Kılınç çifti, ziyaret ettikleri Antalya Uncalı Mezarlığı'ndaki şehitlikte yer alan oğullarının kabrini gözyaşlarıyla ıslattı, hainlerin cezalarını çekmesi için dua okudu.

GEÇEN BAYRAM GELMİŞTİ
Baba Zeki Kılınç, "Geçen sene bayram arifesinde, bizi ziyarete gelip sürpriz yapmıştı. Annesine 'Ben geldim sultanım' diyerek sarılmıştı. En son çocuğumuzu görmemiz o birkaç gündür. Vedalaşıp yolcu ettik. Tabii ihaneti bilemezdik. Dış düşmanların olduğunu biliyorduk. Bu kadar hainin bütün kurumlarımız içinde yerleşip de 40 yıllık plan yapıp devletin tankı ve topuyla bizi gelip arkadan vuracağını bilemezdik. Bu kadar hainlik içerisinde bulunarak devletini satacaklarını, bayrağını gönderden indirecek hainlerin olduğunu biz bilemiyorduk" dedi.

DUYGULANDIRAN SÖZLER
Çocuğunun mezarı başında gözyaşı döken anne Meltem Kılınç şehit oğlunun mezarı başında, "Bayramda bekleyeceğim ama oğlum gelmeyecek. O gelmeyeceği için ben geldim" sözleri şehitliğe gelenleri duygulandırdı. Anne Kılınç, 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan ve oğlunu şehit eden vatan hainleri nedeniyle dünyasının tersine döndüğünü belirtti.

CEZALARI BEKLİYORUM
Şehit annesi, "Masumlara ve şerefli Türk polisine silah çekecek kadar kalleş, gaddar, cani, katil insanlarla 15 Temmuz'dan beri mücadele ediliyor. İnşallah hak ettikleri cezayı alacaklar. Evladımın şehitlik mertebesine yükselmesinden dolayı onurlu ve gururluyum. Onun gittiği yer çok güzel. Anne olarak dayanmak çok zor. Rabbimden sabır ve dayanma gücü istiyorum" ifadesini kullandı.

ACIMIZ HİÇ DİNMEYECEK
Kılınç, "Sokakları eşimle gezerken gençleri gülerek, eğlenerek gördüğümüzde 'Gençlerin dolaşmasında, nefes almasında bizim çocuğumuzun katkısı var. O bedel ödedi, gençlerimiz şu anda nefes alıyor düşüncesine kapılıyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor" diye konuştu. Baba Kılınç, içlerindeki hüzün ve acının yaşadıkları müddetçe hiç bitmeyeceğini ve 15 Temmuz'dan bu tarafa oğullarını düşünmeden geçen bir saniyelerinin olmadığını ifade etti.
BİZE ULAŞIN