Yıldız dolu festival

Finike’de bu yıl ikinci kez düzenlenecek Uluslararası Finike Portakal Festivali’nin hazırlıkları başladı. Yıldız sanatçılar Finike’yi coşturacak

Yıldız dolu festival
Antalya'nın Finike ilçesinde geçtiğimiz yıl ilk kez yapılan ve Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından ödüle layık görülen Finike Portakal Festivali'nin hazırlıkları başladı. Bu yıl Mustafa Ceceli, Ceylan, Zakkum, Murat Boz, İsmail Altunsaray ve İspanyol Caz Sanatçısı Buika'nın sahne alacağı Uluslararası Finike Portakal Festivali'nin ana temasını oluşturan portakal heykelleri, Finike Belediyesi ekipleri tarafından yapılıyor.

FİNAL BUIKA İLE
Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, "Bizim için özellikle portakal çok özel. Allah havasıyla, suyuyla, toprağıyla burada özel bir portakalın yetişmesini sağlayacak bir bölge oluşturmuş. Bu bölgede yetişen portakalın tadı başka yerde olmuyor. Bizler de Finike'yi bu portakal üzerinden tanıtmak istedik" dedi. Başkan Sarıoğlu, "Festivalimiz 28 Haziran'da Portakal Kortejimiz ile başlamış olacak. Etkinlikler yıldız sanatçıların halkımızla buluşmasıyla devam edecek. Finali cazın güçlü sesi İspanyol Buika ile yapacağız. Tüm vatandaşlarımızı festivale bekliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN