Sarma kardeşliği

Antalyalı Semra Sönmez’in engelli oğlu için sardığı yapraklar, engelli annelerine ilham oldu. 5 engelli annesi ile ortak sarma çalışması başlatıldı

Sarma kardeşliği
Antalya'da beyin felci olan 7 yaşındaki oğlu ameliyat olunca gündelik temizliğe gidemeyen Semra Sönmez'in oğlunu hayata bağlamak için sardığı yaprak sarmaları yeni bir birliktelik oluşturdu. İl dışından da talep alan anne Sönmez, kendisi gibi engelli çocukları bulunan 5 anneyi de bu işe yönlendirdi.

DANİMARKA KATKISI
Kepez Çankaya Mahallesi'nde ikamet eden 44 yaşındaki ev hanımı Semra Sönmez'in sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı, "Oğlumun geçirdiği ameliyattan dolayı artık temizliğe gidemiyorum. Bu süreçte evde yaprak sarması yapıyorum. Antalya'da olanlar lütfen ulaşsın" yardım çağrısı büyük yankı uyandırmıştı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in de evinde ziyaret edip sarma satın aldığı Sönmez'e Danimarka'dan gelen bir aile grubu destek verdi ve küçük Mehmet'in 10 aylık fizik tedavi masrafını karşıladı.

5 ANNE ORTAK OLDU
İl dışından da çok sayıda sarma siparişi aldığını kaydeden Semra Sönmez, "Özellikle, Ankara, İstanbul ve İzmir'den talepler gelmeye başladı. Ama ben oralara gönderemiyordum. Fakat bu işi yapabilecek olan benim gibi çocukları hasta olan ailelerle iletişim kurdum. 4 anne olarak sarma işine devam ediyoruz. Manisa'daki bir annemiz de bizim hammaddemiz olan yaprakları temin ediyor. Böylelikle 5 anne olduk. Beni arayanları diğer illerdeki annelerimize yönlendiriyorum" diye konuştu. Anne Sönmez'in tek amacı tefrişatı yapılması gereken odayı Mehmet için fizik tedavi merkezi haline getirmek.
BİZE ULAŞIN