3 milyon Rus gelecek

3 milyon Rus gelecek
RUSYA Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin çok planlı işbirliğine geri dönüldüğünü söyledi. Kriz öncesi dönemde Antalya'nın her yıl 3 milyondan fazla Rus turisti ağırladığını aktaran Rogoza, en iyimser tahminlere göre bu sezon da Rusya'dan Antalya'ya 2.5- 3 milyon misafir beklendiğini söyledi.

MAYIS'TA 500 BİN RUS
İlişkilerin düzelmesiyle Antalya ile ilişkilerin de aktif biçimde canlandığını kaydeden Rogoza, "Türk partnerlerimizle ortak amacımız karşılıklı kar temelinde çeşitli düzeylerde işbirliği sağlamaktır. Bunun için gerekli tüm koşullar mevcuttur. Sadece mayıs ayında Antalya'yı ziyaret eden Rus turist 500 binin üzerinde"dedi.

YATIRIM İÇİN DE İDEAL
Antalya'nın potansiyelinin turizm ve yüksek kaliteli tarım ürünleri ile sınırlı olmadığının altını çizen Rogoza, "Antalya kendinden emin bir şekilde yatırım için en cazip üç şehir arasında yer alıyor. Elimizdeki verilere göre, Antalya'nın turizm altyapısına yapılan Rus yatırımlar 2 milyar doların üzerinde. Rus şirketler, başarıyla gelişen özel endüstri alanlarının deneyimlerine büyük ilgi gösteriyor. İkili ticaret hacmi daha da artacaktır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN