Eylül’ün sağlığı için mücadele

Görme engelli babası ve annesi, imkansızlıklarına rağmen yumuşak doku kanserine yakalanan Eylül’ü yaşatmanın mücadelesini veriyor

Eylül’ün sağlığı için mücadele
Antalya'da, yumuşak doku kanserine yakalanan 4 yaşındaki Eylül'ün görme engelli babası ve annesi, tüm imkansızlıklara rağmen çocuklarını hayatta tutmak için mücadele ediyor. Alanya'daki bir otelde aşçı olarak çalışan Taner Yılmaz, diş ağrısını geçireceği düşüncesiyle kullandığı metil alkol nedeniyle metanol zehirlenmesine bağlı olarak görme yeteneğini kaybetti. Geçim sıkıntısı çeken Yılmaz, eşi Aysun Yılmaz ve kızı Eylül ile memleketi Kahramanmaraş'a döndü. Bir süre sonra rahatsızlanan Eylül'e, 'yumuşak doku kanseri' tanısı konuldu. Eylül, Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilince, aile Antalya'ya taşındı.

EYLÜL İNANIYOR
Doktorların kızının hastalığının genetik veya maruz kaldığı ışınlardan kaynaklanmış olabileceği bilgisini verdiğini anlatan anne Aysun Yılmaz, "Doktor, geçen ay yapılan tomografi sonuçlarına göre kitlelerin küçülmeye başladığını söyledi. Umudumuzu kaybetmiyoruz. Eylül'ün inancı doğrultusunda giderse, çabuk toparlayacağına biz de inanıyoruz" diye konuştu. Kızının hastalığıyla birlikte kendi rahatsızlığını unuttuğunu ve tedavi yollarını araştırmaktan vazgeçtiğini belirten baba Taner Yılmaz, "Ben karanlıkta yaşamaya razıyım, yeter ki kızım sağlığına kavuşsun" diye konuştu.

KEDİLERİ ÇOK SEVİYOR
Evde çizgi film izleyerek, oyuncaklarıyla oynayarak ve resim yaparak zaman geçirmeye çalışan Eylül ise büyüyünce ressam olmak istediğini anlattı. Eşyalarının bir çoğunun üzerinde kedi resimleri bulunan minik kız, en çok kedi resimleri yapmaktan hoşlandığını dile getirdi.
BİZE ULAŞIN