Turizmde gelecek umudu

Ramazan Bayramı’nda yaşanan hareket turizmcinin yüzünü güldürdü. Antalya’nın nüfusu 4 milyona ulaştı, havalimanına 4 günlük sürede 3 bine yakın uçak indi

Turizmde gelecek umudu
Ramazan Bayramı tatilinde Türk turizmcisinin beklentisi karşılandı. Sadece Antalya'ya 1 milyon 700 bin kişinin geldiği, havalimanında uçuş rekoru kırıldığı ifade edildi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, peş peşe gelen sıkıntılı iki yıldan sonra 2017'nin kendileri için umut yılı olduğunu belirtti. Bu yılı çıkışın başladığı yıl olarak değerlendirdiklerini kaydeden Ayık, bayramla beraber turizmde yoğun hareketlilik yaşandığını bildirdi.

OTELLER DOLUP TAŞTI
Bu bayram döneminde de beklentilerin gerçekleştiğini dile getiren Ayık, "Ramazan Bayramı'na hem bizde hem de Avrupa'da okul tatillerinin başlaması da eklendi ve yoğun şekilde tatil trafiği başladı. Yılın kalan kısmında da son dakika satışlarında başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinden de yoğun hareketlilik olmasını bekliyoruz" diye konuştu. Tesislerin yüzde 100'lere yaklaşan doluluklara eriştiğine dikkati çeken Ayık, tatil yapılabilecek her noktada hareketlilik yaşandığını vurguladı.

BİZE ULAŞIN