Uyuşturucu öldürüyor

Antalya’da bir yandan uyuşturucu ile mücadelenin etkinleştirilmesi konusu masaya yatırılıp başarılı olanlar ödüllendirilirken diğer yandan bonzai illeti gençleri zehirlemeye devam ediyor

Uyuşturucu öldürüyor
Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü '26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü' dolayısıyla Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde program düzenledi. Törende konuşan Vali Münir Karaloğlu, "Bir kişiyi bu belaya bulaştıktan sonra onu çıkarıp temizlemek ve topluma kazandırmak çok zor. Bunun için öncelikle yapmamız gereken ortamları ortadan kaldırmak. Ailelerin çocukları sevgi ortamında büyütmesi, takip etmesi gerekiyor" diye konuştu.

UYUŞTURUCU FETÖ GİBİ
Antalya'da yaz aylarında yaz spor okulları ve Kuran kurslarını çocukların boş kalmaması açısından çok önemsediğini aktaran Karaloğlu, "Mücadele dozumuz artıyor ama uyuşturucunun yayılma hızı da artıyor. Daha çok emek vermemiz lazım" diye konuştu. Antalya Halk Sağlığı Müdürü Murat Özdemir ise "Uyuşturucuyu FETÖ'ye benzetiyorum. Sinsice hayatın içine sızabiliyor. Mücadele ailelerden başlayarak yapılmalı" dedi. Törende Antalya'da uyuşturucu ile mücadele eden başarılı kurum çalışanlarından 9 kişi, plaket ve fidanla ödüllendirildi.

TEDAVİYİ KENDİSİ İSTEMEDİ
Antalya'da uyuşturucu ile etkin mücadelenin yolları konuşulurken diğer yanda gençler zehirlenmeye devam ediyor. Bonzai kullandığı iddia edilen genç, refüjdeki bir ağacın altında kriz geçirdi. Polisin tüm çabalarına rağmen bulunduğu yerden kalkamayan ve isminin Melih olduğunu söyleyen genç, sağlık ekiplerini karşısında görünce bir anda kendine geldi. Sağlık ekiplerinin ve polisin tedavi ısrarını geri çevirip sedyeden inen genç, ara sokaklarda kayboldu.
BİZE ULAŞIN