Otobüs alev alev yandı

Isparta-Antalya yolunda 40 yolcu taşıyan otobüs yandı. Ormanlık alana da sıçrayan alevler büyük bir felakete yol açmadan söndürüldü

Otobüs alev alev yandı
Isparta-Antalya karayolu Kargı tünelleri mevkisinde bir yolcu otobüsünde belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Uşak'tan Antalya'ya seyreden Mehmet Sarıkaya yönetimindeki 20 I 6211 plakalı, özel bir firmaya ait 40 yolcu taşıyan otobüs Antalya-Isparta karayolunun Karaözü mevkisi Kargı tünelleri yakınında tek taraflı kaza yaptı. Kazanın ardından otobüs alev aldı ve yolcular tahliye edildi.

HELİKOPTER SÖNDÜRDÜ
Kısa sürede otobüsün her tarafını kaplayan alevler yol kenarındaki ormanlık alana sıçradı. Otobüse ve ormanlık alana ilk müdahaleyi itfaiye ekipleri yaptı. Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 1 uçak, 4 yangın söndürme helikopteri ve 20 arazöz de yangına müdahale etti. Otobüsteki yangın tamamen söndürülürken, ormanlık alandaki alevler de kısa sürede kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle panik yaşayan yolcuların başka bir otobüsle yolculuklarına devam edeceği belirtildi. Uzun süre trafiğe kapanan Isparta-Antalya karayolu otobüsün park alanına çekilmesi ile yeniden açıldı.
BİZE ULAŞIN