FETÖ’cülere sus payı

FETÖ’cülere sus payı

Aksu’da etüt merkezine FETÖ baskını yapıldı. Polis, elde edilen gelirin örgüt üyelerinin konuşmaması için ailelerine sus payı olarak gönderildiğini belirledi

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında KOM ekipleri Aksu ilçesinde özel bir etüt merkezine operasyon düzenledi. Operasyonda 11 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan incelemede FETÖ'nün yeniden yapılanmasını sağlamak ve para kaynağı oluşturmak için sicili temiz kişilere etüt merkezi kurdurduğu, daha sonra ise FETÖ elemanlarının burayı çalıştırmaya başladığı ortaya çıkarıldı.

POLİS 10 KİŞİYİ DAHA ARIYOR
Operasyonda örgütün güvenli ev diye tabir edilen 'gaybubet evi' de tespit edildi. Evde, FETÖ operasyonu kapsamında aranan kişilerin saklanması için faaliyet gösterildiği kaydedildi. Operasyonda, evdeki örgütsel doküman ve dijital materyallere el konuldu. Antalya merkezli Gaziantep ve Amasya illerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheli, Antalya KOM şubeye getirildi. Öte yandan, şüphelilerin etüt merkezinden elde ettikleri geliri, cezaevindeki FETÖ üyelerinin konuşmamaları için sus payı olarak ailelerine gönderdiği belirlendi. Polis aynı operasyon kapsamında 10 kişinin daha arandığını kaydetti.
BİZE ULAŞIN