Engelleri kaldırıyor

Engelleri kaldırıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, annesinin sarma yaparak tedavisi sağlanan Mehmet’i unutmadı. Engelli aracı hediye eden Türel, Mehmet’i parka da götürdü

  • Akdeniz
  • Cuma 15.07.2017
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, beyin felci hastası 8 yaşındaki Mehmet'e verdiği sözü tuttu. Başkan Türel, geçtiğimiz ay 8 yaşındaki serebral palsi (beyin felci) hastası Mehmet'in tedavisi için yaprak sarması yapıp satan fedakar anne Semra Sönmez'i Çankaya Mahallesi'ndeki evinde ziyaret etmiş, bir araç sözü vermişti. Aileyi ikinci kez ziyaret eden Türel, Mehmet'e rahat edebileceği ve güvenli bir şekilde dışarı çıkıp gezebileceği özelliklerde bir araç hediye etti.

PARKA GÖTÜRDÜ
Klozet uyumlu, yemek masası bulunan, sırt kısmı tam yatabilen, kol ve ayak koyma yerleri olan, katlanabilir özellikli engelli aracına kavuşan Mehmet ve ailesi büyük mutluluk yaşadı. Başkan Türel, Mehmet'i yeni aracıyla dışarı çıkararak, oturduğu sitenin bahçesindeki parka götürdü. Belki de haftalar sonra ilk kez odasından çıkıp, rahatça dışarıda gezebilen Mehmet'in sevinci gözlerinden okundu. Mehmet'i ve annesi Semra Sönmez'i daha önce de ziyaret ettiklerini hatırlatan Başkan Türel, "O ziyaretimizde de ona özel üretim, çok rahatlıkla gezebileceği bir araba hediye etme sözü vermiştik. Aracı kendim özellikle teslim etmek istedim. Mehmet de çok mutlu. Artık rahatlıkla istediği her yere annesi ile birlikte gidebilecek" dedi. Mehmet'in yeni arabasının gelmesiyle çok mutlu olduklarını dile getiren anne Semra Sönmez, "Artık oğlumla her yeri özgürce gezeceğiz. Mehmet odasına kapanmaktan kurtuldu. Dışarıda tertemiz havayı soluyup, gezebilecek" ifadelerini kullandı.

KÜÇÜK MEHMET'İ PLAJA DAVET ETTİ
Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı'nda hazırladığı Engelliler Plajı'nın açılışını yapacaklarını belirten Türel, "Pazartesi günü Engelli Plajı'nın resmi açılışı var. Mehmet'i Engelli Plajı'na davet ediyoruz. Mehmet'i orada inşallah denize sokacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN