Sözde imam ve eşi kaçamadı

Sözde imam ve eşi kaçamadı

Polisin eşini takip ettiği FETÖ’nün sözde kaymakamlardan sorumlu ‘Akdeniz bölge imamı’ Hakan Bayraktar yakalandı

Antalya'da FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyonda, örgütün sözde kaymakamlardan sorumlu 'Akdeniz bölge imamı' ile eşi gözaltına alındı.

POLİS TAKİP ETTİ
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, örgütte 'abla' diye tabir edilen Hatice Bayraktar'ı takibe aldı. Şüpheli tavırlarda bulunan kadının bulunduğu Konyaaltı ilçesi Gürsu Mahallesi'ndeki eve operasyon düzenlendi. Polisin eve girdiğini gören Hatice Bayraktar, telefon ve dizüstü bilgisayarları balkondan attı. Operasyonda, Hatice B. ile görev yaptığı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nden ihraç edilen ve 4 farklı FETÖ soruşturmasından aranan eşi Doç. Dr. Hakan Bayraktar gözaltına alındı.

SAHTE KİMLİK ÇIKTI
Sahte kimlik kullandığı tespit edilen Hakan Bayraktar'ın, örgütün sözde kaymakam ve kaymakam adaylarından sorumlu 'Akdeniz bölge imamı' olduğu belirtildi. Örgütün şifreli haberleşme programlarını kullandığı ifade edilen şüphelinin, bir hafta önce kiraladığı evindeki aramada çok sayıda cep telefonu, sim kart ve dijital doküman ele geçirildiği bildirildi.
BİZE ULAŞIN