Kaleiçi değişiyor

Antalya Kaleiçi’nin daha düzenli hale getirilmesi için oluşturulan kurul kararlarını açıkladı. Düzenleme 24 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak

Kaleiçi değişiyor
Antalya Kaleiçi'nin daha güvenli, huzurlu ve düzenli olması için oluşturulan kurulda kararlar alındı. Tarihi Kaleiçi'nin her alanda düzenli hale getirilmesi için Vali Münir Karaloğlu başkanlığında 24 kurumun katılımıyla kurul oluşturuldu.

GÜVENLİK ÖN PLANA ÇIKIYOR
Vali Karaloğlu, sorunları tespit ettiklerini, ardından önemli kararlar aldıklarını kaydetti. Kararların 24 Temmuz'dan itibaren uygulanmaya başlanacağını belirten Karaloğlu, "Kaleiçi'nin daha güvenli olması için 40 özel güvenlik görevlendirildi. 27 kamera sistemi daha kurulacak. Böylece 75 ayrı noktadan gözetlenecek. Kararların uygulanması konusunda esnafın desetği önemli" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, üzerlerine düşeni yapacaklarını açıkladı.

İŞTE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici bölgeye araçların 07.00-12.00 saatlerinde kontrollü giriş izni olduğunu, 12.00'den sonra araç trafiğine kapatılacağını ifade etti. Taksiler de dahil, içeride kalacak araçlara ceza kesileceğini aktaran Ekici, tur teknelerinin tek bir noktadan tura çıkmasının sağlanacağını, satıcıların, hurdacıların ve kağıt toplayıcılarının bölgeye girişlerinin yasaklandığını anlattı. Belirlenen çizgilerin dışına masa, sandalye konulmayacağını aktaran Ekici, gürültü sınırını aşan, müzik yayınının bitmesi gereken 00.00 saatine uymayan işletmelere ceza uygulanacağını vurguladı.
BİZE ULAŞIN