Sporun merkezi MAKÜ

Sporun merkezi MAKÜ

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin hayata geçireceği Sporcu Eğitim ve Kamp Merkezi bölgenin en gelişmiş spor merkezi olacak

  • Akdeniz
  • Salı 19.07.2017
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayladığı MAKÜ'nün bölgenin en büyük Sporcu Eğitim ve Kamp Merkezi, hayvancılık ve hayvancılığa dayalı sanayi alanında pilot üniversite seçilmesi ve bu konuda yürütülecek proje ile üniversitenin genel çalışmalarıyla ilgili Antalya'da tanıtım toplantısı düzenledi.

TAM BİR KOMPLEKS
Prof. Dr. Adem Korkmaz, Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi'nin toplam 41 bin 824 metrekare kapalı alana sahip iki yapıdan oluştuğunu söyledi. Bölgenin en büyüğü olacak spor kompleksinde her branşa ait antrenman salonu ve sahalar yer alacak. Komplekste ayrıca Spor Sağlık Merkezi de bulunacak.

SPORCU YETİŞTİRİLECEK
Derslik, konferans salonu ve ofislerin de bulunduğu 10 bin izleyici kapasiteli stadyumun da yapılacak olan bu komplekste yer alacağını belirten Prof. Dr. Korkmaz, "İlerleyen yıllarda motor sporlarıyla dağ bisikleti pistleri de eklenecek. Komplekste oluşturacağımız güçlü altyapıyla Türkiye'nin göğsünü kabartacak sporcular yetişecek" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN