Gamze’yi maganda ölüme sürükledi

Gamze Yılbaş 18 yaşındaydı… Cuma günü diplomasını alıp yeni bir hayata başlayacaktı. Bir maganda, Gamze’nin hayallerini ve hayatını alıp götürdü

Gamze’yi maganda ölüme sürükledi
Antalya'da meydana gelen trafik kazasında, stajını bitirip mezun olmasına 2 gün kalan hemşire adayı Gamze Yılbaş hayatını kaybetti, iki hemşire adayı ise yaralandı. İddiaya göre, hemşire adaylarının içinde bulunduğu aracı trafik magandası bir sürücü sıkıştırdı ve kaza meydana geldi. Polis trafik magandasının peşine düştü.

STAJ YAPMAYA GİDİYORLARDI
Kaza, dün sabah saat 08.00'de Muratpaşa ilçesinde Antalya Stadı'nın hemen önündeki Dilek Sabancı Bulvarı'nda meydana geldi. Medikal Koleji'ni bitiren 18 yaşındaki İlayda Kılıç, Yaren Su Şayli ve Gamze Yılbaş şehir merkezinde buluştu. İlayda Kılıç'ın kullandığı 07 BBT 99 plakalı otomobile binen üç arkadaş, staj yaptıkları Özel Olimpos Hastanesi'ne gitmek üzere yola çıktı.

ARKA KOLTUKTAN FIRLADI
İddiaya göre bulvarda hızlı seyreden ve plakası alınamayan bir otomobil, genç kızların içinde bulunduğu aracı sıkıştırdı. Otomobilin geçmesinin ardından direksiyon hakimiyetini kaybeden İlayda Kılıç'ın kullandığı araç, orta kaldırıma çıktı. Hız yüzünden önce reklam tabelası ve demir çitlere çarpan otomobil taklalar atarak ters bir şekilde durabildi. Kaza sırasında otomobilin ön koltuğunda bulunan Gamze Yılbaş ise akan trafikte yola fırladı. Ağır yaralanan Yılbaş, olay yerinde yaşamını yitirdi.

İKİ KIZ ŞOK GEÇİRDİ
sürücü İlayda Kılıç ve Yaren Su Şayli, yaşadıkları şokun etkisine rağmen arkadaşlarına yardım etmeye çalıştı. Kılıç Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Şayli de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Taburcu edilen iki kişiden sürücü Yaren Su Şayli dün öğleden sonra adliye sevk edildi. Gamze Yılbaş'ın cansız bedeni morga götürüldü. Gamze'nin annesi, mesai arkadaşları ve özel hastanenin personeli morga akın etti. Gözyaşlarına boğulan anne ve sağlıkçılar birbirlerini teskin etmeye çalıştı. Genç kızların özel hastanedeki stajlarının Cuma günü sona ereceği ve 24 Temmuz'da diplomalarını alacakları öğrenildi. Polis kaçan trafik magandasını tespit etmeye çalışıyor.

HAYATA DİRENİYORDU
Anne ve babası ayrı yaşayan Gamze Yılbaş'ın, hayatın tüm olumsuzluklarına karşı annesi Döndü Gün ile mücadele ettiği ortaya çıktı. Çevresinde sevecen ve hayat dolu olarak bilinen Gamze'nin özel güvenlik görevlisi olarak çalışan annesinin hayattaki tek dayanağı olduğu ifade edilirken parçalanmış ailenin tek çocuğu olması nedeniyle gözü gibi baktığı vurgulandı.
BİZE ULAŞIN