Köprülü Kanyon’a akın var

Köprülü Kanyon’a akın var

Antalya’nın Manavgat ilçesinde günde 10 bin kişinin rafting yaptığı Köprülü Kanyon, bu yıl da heyecan arayanların önemli adresi oldu. Kanyona bu yıl 700 bin kişinin gelmesi bekleniyor

  • Akdeniz
  • Çarşamba 20.07.2017
Dünyanın en kolay rafting parkurlarından biri olan Antalya'nın Manavgat ilçesi Beşkonak Mahallesi'ndeki Köprülü Kanyon, bu yıl da heyecan arayan turistlerin vazgeçemediği adreslerin başında yer aldı. Yaklaşık 14 kilometre uzunluğu ve 100 metreyi aşan duvarlarıyla Köprülü Kanyon'da günde ortalama 10 bin kişi rafting yapıyor. Milli park alanı içindeki yaklaşık 36,6 bin hektarlık kanyon, adını Toros Dağları'ndan doğarak Akdeniz'e dökülen Köprüçay'dan alıyor.

3.5 SAATLİK UNUTULMAZ MACERA
Rafting yapmak isteyen turistler, sabah saatlerinde otellerinden alındıktan sonra rafting kıyafetlerini giyerek rehberler eşliğinde ırmakta soluğu alıyor. Acenteler, yemek ve taşıma bedeli dahil yabancılara ortalama 30-40 euro, yerli turistlere de ortalama 60-80 lira arasında değişen fiyatlarla rafting yaptırıyor. Macera severler, parkuru yaklaşık 3,5 saatte tamamlıyor. Köprülü Kanyon Turizmi Geliştirme Kooperatifi Başkanı Refik Armağan, "Parkurumuz çok tehlikeli değil. Tekerlekli sandalye ile bile rafting yapan misafirlerimiz var" dedi. Armağan, bu sezon 700 bin kişiyi konuk etmeyi amaçladıklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN