Aşkları can verdi

Antalya’da Hakan Vural kalbini kaptırdığı eşini karaciğeriyle yeniden hayata bağladı. Isparta’da ise 4 ay arayla böbrek nakli olan Meltem-Veli çifti düğünleri için gün sayıyor

Aşkları can verdi
Antalya'da evli Rabia- Hakan çifti, Isparta'da da Meltem-Veli çifti organ nakilleriyle yeni bir hayata merhaba dedi. Antalya'da turizmci Rabia Vural, kadavradan karaciğer nakli olduktan 2 yıl sonra hastalığının tekrarlaması üzerine eşi Hakan Vural'dan nakledilen karaciğer dokusuyla yaşama tutundu.

CANIMI BİLE VERİRİM
Kadavradan yapılan ilk nakilden 1 yıl sonra eşiyle tanıştığını anlatan Rabia Vural, "Nikah yaptıktan sonra düğün hazırlıklarına başladığımızda hastalığım nüksetti. 8 ay tedavi gördüm. Doktorlar karaciğer nakli olmam gerektiğini söyleyince eşim hayatımdaki ikinci mucizeyi gerçekleştirmiş oldu ve karaciğer nakli gerçekleşti. Önce kalbini veren eşim, 5 Nisan'da karaciğeriyle beni hayata bağladı" diye konuştu. Hakan Vural ise "Bir an bile düşünmedim. Karaciğerimi değil, canımı bile veririm" dedi.DİYALİZDE AŞK
Isparta'da ise diyaliz merkezinde başlayan arkadaşlık aşka dönüştü. Organ nakli bekleyen 28 yaşındaki Veli Ergin ve 30 yaşındaki Meltem Alkız evlenmeye karar verip nişan yüzüklerini taktı. Nişanlanan çift yaklaşık 4 ay arayla böbrek nakli olunca düğünü seneye erteledi. Meltem Alkız 5 Mart'ta, Veli Ergin ise 4 Temmuz'da kadavradan böbrek nakli oldu. Geçen 8 Temmuz'da düğün için tarih alan çift, nakiller sonrası düğünü ertelemek zorunda kaldı.


Meltem Alkız-Veli Ergin

SENEYE DÜĞÜN VAR
Veli Ergin, "Hem hayat arkadaşımı buldum hem sağlığıma kavuştum. Seneye de düğünümüzü yapacağız. Çocuklarımız olacak ve hayatımızı sürdüreceğiz" diye konuştu. Meltem Alkız ise evliliklerine doktorlarının öncü olduğunu belirterek "Önce ikimizin de sağlığı geliyor. Artık iki sağlıklı insan olarak seneye düğünümüzü de yapacağız" dedi. SDÜ Organ Nakil Merkezi Böbrek Nakil Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. İhsan Yıldız da "Bu kadar sıkıntı içinde yuva özlemi içinde bulunmaları takdir edilecek bir şey. Bu iki kardeşimize böbrek nakletmek son derece sevindiriciydi" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN