İşsizler iş beğenmiyor

İşsizler iş beğenmiyor

Antalya’da yılın ahisi seçilen 48 yıllık soba ustası Fevzi Aykut, çalışmak isteyenlere işin çok olduğunu, ancak işsizlerin iş beğenmediğini söyledi

  • Akdeniz
  • Cuma 22.07.2017
AHİLİK haftası etkinlikleri kapsamında Antalya'da yılın ahisi belli oldu. 48 yıldır soba imalatçısı olan Elmalı Esnaf ve Sanatkârlar Odası üyesi Fevzi Aykut yapılan oylama sonrası 75 oda ve 75 bin üye arasından Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından yılın ahisi seçildi. Sobacılığa ömrünü verdiğini belirten Fevzi Aykut yılın ahisi seçilmesinin kendisini son derece mutlu ettiğini söyledi. 48 yıldır bu işi aralıksız ve doğru bir şekilde yaptığı için yılın ahisi olduğunu anlatan 71 yaşındaki Aykut, "Eskiden bu işi yapmak çok daha zordu. Sobaları tokmakla döverek şekillendirirdik. Hatta bu yüzden az da olsa duyma duyumu kaybettim. Artık teknoloji çok gelişti. Makineler işimizi fazlasıyla kolaylaştırıyor ve çok daha güzel işler çıkartabiliyoruz" diye konuştu.

BASİT İŞLERİN PEŞİNDELER
İnsanların işsizlikten dem vurmasının son derece yanlış olduğunu belirten Fevzi Aykut, "Ben yanımda çalıştıracak ne çırak bulabiliyorum ne de kalfa. Maalesef gençler daha basit işlerin peşinde koşuyor. 11 yıldır yanımda çalışan elemanım geçtiğimiz günlerde iş zor geldiği için bıraktı ve daha basit bir iş aramaya başladı. İnsanlar televizyonlarda çıkıp 'İş yok' diye bağırıp duruyorlar. Aslında öyle değil. Her yerde iş var ama günümüzde insanlarımız tatminkâr değil. İşin doğrusu çalışmak isteyene iş çok, beğenmeyene ise gerçekten iş yok" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN