Katiller kamerada

Katiller kamerada

Antalya’da 5 kişiye can veren Melih Sepicioğlu ile 19 Temmuz’daki kazada ölen Gamze Yılbaş’ın katil sürücüleri kamera kayıtlarından çıkacak

Antalya şehir merkezinde bir ay içinde iki ayrı kazada iki kişinin yaşamını yitirmesi ancak sürücülerinin bulunamaması polisi harekete geçirdi. 2 Temmuz'da İller Bankası Kavşağı'nda plakası belirlenemeyen bir otomobil, Yakup Sürer'in kullandığı 31 ALP 48 plakalı motosiklete çarpmış ve motosikletteki Melih Sepicioğlu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Sepicioğlu'nun bağışlanan organları 5 kişiye can vermişti. Polis bu kaza ile ilgili soruşturmayı sürdürüp kamera kayıtlarını incelerken ikinci bir olay 19 Temmuz sabahı Dilek Sabancı Bulvarı'nda yaşanmıştı. İlayda Kılıç'ın kullandığı 07 BBT 99 plakalı otomobili trafik magandasının sıkıştırması sonucu Gamze Yılbaş ölmüş, sürücü ile birlikte Yaren Su Şayli de yaralanmıştı. Katil sürücünün bulunabilmesi için MOBESE kamerasının kayıtları incelemeye alındı. İki kaza ile ilgili özel ekip oluşturuldu.

GAMZE İÇİN POLİS 24 SAAT GÖREVDE
Antalya'da İlayda Kılıç'ın kullandığı otomobili trafik magandasının sıkıştırması sonucu Gamze Yılbaş'ın ölümü ve sürücü ile birlikte Yaren Su Şayli'nin yaralanmasıyla sonuçlanan kazanın ardından polis dört koldan soruşturma başlattı. Bahçeli Polis Merkezi, kaza bölgesini gören ve ana güzergahta olan yolun başlangıcından kazanın olduğu nokta ile devamı yoldaki tüm MOBESE ile resmi kurumların kamera görüntülerini topladı.

İNCELENİYOR
Polis, kazanın yaşandığı 100'üncü Yıl, Atatürk ve Dumlupınar bulvarlarındaki 14 MOBESE ve resmi kurumların güvenlik kamera görüntülerini saniye saniye incelemeye başladı. Kazanın meydana geldiği saat diliminde geçen araçlar tek ek tespit ediliyor. Adı gizlenen bir görgü tanıdığı da tespite yardımcı olmak için polisin çalışmasına destek oluyor. İlayda Kılıç'ın kullandığı aracı sıkıştıran otomobilin belirlenmesi için oluşturulan özel ekip 24 saat görüntüleri inceliyor.KOCAMIN KATİLİNİ BULUN
Antalya'da 2 Temmuz gecesi plakası belirlenemeyen bir otomobilin çarpması sonucu yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden ve bağışlanan organları ile 5 kişiye can veren 29 yaşındaki Melih Sepicioğlu'na çarpan sürücü bulunamıyor. Sepicioğlu'nun eşi Havali Sepicioğlu katil sürücünün bulunması için polise çağrı yaptı. 1.5 yaşındaki oğlu ile birlikte buzdolabı bile olmayan gecekonduda yaşam mücadelesi veren acılı eş, "Acılara dayanacak gücüm kalmadı. Tek isteğim katil sürücünün bulunması" dedi. Eşinin ölümüne neden olan sürücünün elini kolunu sallayarak gezmesini kabullenemediğini söyleyen Sepicioğlu, "Bölgeyi gören yurt kamerasının bozuk olduğunu söylediler. Görenler varsa Allah için polisi arayıp ihbarda bulunsun" diye konuştu.

ORGANLARIMI BAĞIŞLADIM
Havali Sepicioğlu, eşi Melih'in beyin ölümünün ardından tüm organlarını bağışlama kararının kendisine ait olduğunu ifade etti. Eşim sağken de aramızda konuşmuştuk. Ben ona 'Ben senden önce ölürsem organlarımı bağışla' demiştim. O benden önce gitti" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

5 KİŞİYE CAN VERMİŞTİ
Melih Sepicioğlu Konyaaltı Sahili'nden Kepez ilçesindeki evine gitmek için 2 Temmuz gecesi saat 02.00 sıralarında arkadaşı Yakup Sürer'in kullandığı 31 ALP 48 plakalı motosiklete binerek yola çıktı. İller Bankası Kavşağı'nda turuncu bir otomobil arkadan motosiklete çarptı. Motosikletteki Melih ve Yakup yola savruldu. Hastaneye kaldırılan Melih Sepicioğlu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve beyin ölümü gerçekleşince ailesi organlarını bağışladı. Organlar 5 kişiye can oldu. Kazanın ardından katil sürücünün yakalanması için polis özel ekip kurdu.
BİZE ULAŞIN