KKTC’den turizm atağı

KKTC’den turizm atağı

Kuzey Kıbrıs Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya’da turizm tanıtımı yaptı. KKTC Bakanı, Antalyalıların tatillerini Kıbrıs’ta geçirmeleri için çağrıda bulundu

  • Akdeniz
  • Cumartesi 23.07.2017
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanlığı'nın, Antalya'da, 'Kuzey Kıbrıs Çok Yakında' sloganıyla düzenlediği 'KKTC Tanıtım Günleri'nin açılış etkinlikleri devam ediyor. İkili görüşmeler öncesinde açıklamalarda bulunan KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya ile KKTC arasındaki mesafenin havayoluyla 40 dakika olduğunu kaydederek, bu mesafeye rağmen ziyaretçi sayısının az olduğundan yakındı.

GELİN ÇAĞRISI
Türkiye'den KKTC'ye gelen ziyaretçi sayısının yüzde 8.5'larda olduğunun belirten Bakan Ataoğlu, "Biz kendimizi o nedenle Türkiye'de anavatanda tanıtmak istedik. Bu yolculukta ilk durağımız Ordu'dan başladı. Türkiye'nin her yerinde bu etkinlikleri yapmamız gerektiğine inandığımız için buradayız. Türkiye bizim kendi evimiz. Eğer kendi evimizde, kendi kendimizi tanımıyorsak, kendimizi tanıtmıyorsak, bir eksiklik var demektir. Bu eksikliği farkedip, Türkiye'de tanıtım etkinlikleri için yola çıktık" diye konuştu. 2017 yılının ilk 6 ayında KKTC'ye gelen turist sayısında bu yılın aynı dönemine göre yüzde 32'lik bir artış olduğuna vurgu yapan Ataoğlu, "Kış döneminde yaptığımız tanıtım ve etkinlikleri ile yüzde 80'lik bir doluluk yaşandı" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN