Yörükler teminatımızdır

Yörük Türkmen Şöleni’ne katılan Başbakan Yıldırım, kalkışmanın başarısızlıkla sonuçlanmasında Yörüklerin de katkısı olduğunu söyledi

Yörükler teminatımızdır
Başbakan Binali Yıldırım, Muğla'nın Seydikemer ilçesi Boğalalar Mahallesi'nde düzenlenen 19'uncu Yörük Türkmen Kültür Şölenine katıldı. 24 Oğuz boyu bayrağı ile Türk bayrağını göndere çeken Başbakan Yıldırım'a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da eşlik etti.

HAİNLERE DERS VERDİNİZ
Yörüklerin, Toroslar'ın tepesinde ay yıldızlı bayraklarla, tüten ocaklarıyla geleceğin teminatı olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, "15 Temmuz'da Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız. Cumhurbaşkanımızı katletmeye, şehit etmeye gelenlere en güzel dersi sizler verdiniz" dedi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU GURURLU
Şenlikte konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, Yörük çocuğu olmaktan gurur duyduğunun altını çizdi. Bakan Çavuşoğlu, "Yörükler olarak vatan ve millet için her an canımızı vermeye hazırız. Daha önce 'Biz Yörüğüz keçi de güderiz Avrupa'yı da yönetiriz' dedim. Biz, Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım gibi adam gibi adamların peşinden gideriz, bu ülkeye, millete hizmet etmekten şeref duyarız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN