22 gün saklanabildi

22 gün saklanabildi

SABAH Akdeniz’in geçen cumartesi günü ‘Bulun şu katilleri’ başlıklı haberinden sonra polis, kazada yaşamını yitirip 5 kişiye can veren Melih Sepicioğlu’na çarpan o sürücüyü yakaladı

Antalya şehir merkezinde bir ay içinde iki kişinin yaşamını yitirdiği kazalarda bir türlü bulunamayan sürücülerden biri yakalandı. SABAH Akdeniz'in geçen hafta cumartesi günü 'Bulun şu katilleri' başlıklı haberinden sonra ayağa kalkan polis, 2 Temmuz gecesi İller Bankası Kavşağı'nda meydana gelen kaza sonrası yaşamını yitiren 29 yaşındaki Melih Sepicioğlu'na çarpıp kaçan sürücüyü yakaladı.

ÖZEL EKİP İĞNE İLE KUYU KAZDI
Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel ekip, onlarca MOBESE görüntüsünü 7/24 izledi. Adeta iğne ile kuyu kazan ekip önceki gün sonuca ulaştı. Yakup Sürer'in kullandığı 31 ALP 48 plakalı motosiklete çarpıp kaçan ve Melih Sepicioğlu'nun yaşamını yitirmesine neden olan otomobil belirlenerek sürücüsü tespit edildi. Bağışlanan organları ile 5 kişiye can veren Sepicioğlu'nun ölümüne neden olan otomobil filmlere konu olacak şekilde belirlendi ve sürücüsüne öyle ulaşıldı.

104 OTOMOBİL İNCELENDİ
Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Bürosu tarafından kurulan özel ekibin yaptığı çalışma sonunda motosiklete çarpan otomobilin markası ve rengi belirlendi. İl genelinde siyah renkte ve aynı markaya uygun 104 otomobil tespit edildi. 104 otomobili tek tek inceleyen ekip, motosiklete vurup kaçan aracın sarı jantlı olduğunu da tespit edince aracın plakasının 07 CVV 07 olduğu kesinleştirildi.

EŞİ ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU
Eşi Melih Sepicioğlu'nu trafik kazasında kaybeden ve organlarını bağışlayarak 5 kişiye hayat veren Havali Sepicioğlu, geçen hafta polise çağrıda bulanarak eşinin katili olan sürücünün bulunmasını istemişti. 1.5 yaşındaki oğlu ile birlikte buzdolabı bile olmayan gecekonduda yaşam mücadelesi veren acılı eş, "Eşimin bindiği motosiklete çarpan sürücü durup aracından inip bakmış. İki kişinin yerde yattığını görünce kaçmış. Bu kazayı görenler varsa Allah için polisi arayıp ihbarda bulunsunlar. Bir başımayım ve acılara dayanacak gücüm kalmadı. Tek isteğim katil sürücünün bulunması" diyerek çağrıda bulunmuştu.

ARACI BRANDA İLE KAPATMIŞ
Aracın izini süren özel ekip, aracın bir kadının adına kayıtlı olduğunu belirledi. Araç Yeniemek Mahallesi'nde üzeri branda ile kapatılmış olarak bir park yerinde bulundu. Aracı o gece simit ustası olan Halil İ'nin kullandığı ortaya çıkarıldı. Yakalanarak gözaltına alınan Halil İ, korktuğu için kaçtığını söyledi. Emniyet ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Halil İ, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN