ANTBİRLİK’e ortak olun

ANTBİRLİK’e ortak olun

ANTBİRLİK Başkanı Mustafa Yavuz tüm çiftçilere çağrıda bulundu. Yavuz, kooperatifi gerçek sahibi olan çiftçilerle kucaklaştıracaklarını söyledi

  • Akdeniz
  • Pazartesi 25.07.2017
Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, eski yönetim tarafından ortaklıktan çıkarılan çiftçiler ile bölge de hayvancılık ve çiftçilik yapan tüm çitçilere ortaklık çağrısında bulundu. ANTBİRLİK'in gerçek sahibinin çiftçiler olduğunu belirten Yavuç, "ANTBİRLİK'i gerçek sahipleriyle buluşturmak için, hedefimizi 23 bin ortak. Antalyalı bütün çiftçi kardeşlerime çağrı da bulunuyorum. Gelin ortak olun. Birliğinize, kooperatiflerimize sahip çıkın" dedi.

GAZİPAŞA'DAN KAŞ'A
Antbirliğin bölgedeki tüm çiftçiler için büyük bir şans kapısı olduğunu dile getiren Yavuz, "Eski yönetim yıllarca birliği özel bir şirket gibi yönetmiş. Kurumun gerçek sahibi olan çiftçilerimiz küstürülüp, uzaklaştırılmış. Sudan sebepler ile ortakların ortaklıkları iptal edilerek küçülmeye gidilmiş. Kapısına resmen kilit vurulacak hale getirilen birlik, faaliyetlerini durdurma noktasına getirilmiş. Biz, üretici ve çiftçinin yayındayız. Gazipaşa'dan Kaş'a kadar tüm çiftçi kardeşlerimiz ortak olmalı" diye konuştu.

TARİHİ BİR YIL
Sadece pamuk alımı yapan ANTBİRLİK'in, daha çok büyümesi ve Antalya tarımında başrol oynaması için projeler hazırladıklarını bunları tek tek hayata geçirdiklerini ifade eden Mustafa Yavuz, "ANTBİRLİK, çok kısa zamanda çiftçinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek güce ulaşacak" dedi. 65 yıllık ANTBİRLİK tarihinde ilk kez bu yıl yüzde 58 pamuk artışı sağlandığını belirten Başkan Yavuz, bu artışın yükselerek devam etmesini hatta artışın yüzde 100 olması için tüm imkanları seferber edeceğini söyledi.
BİZE ULAŞIN