Martılar görevde

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kundu, Lara, Beach Park ve Konyaaltı kumsallarında görev yapacak olan 10 ATV ekibini de devreye soktu

Martılar görevde
Antalya Emniyet Müdürlüğü, sahillerde yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek için 20 polisten oluşturduğu 10 ATV timini plaja indirdi. Konyaaltı Sahili'ndeki törene İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile müdür yardımcıları, şube müdürleri, atlı polisler, martı timleri, motorize ekipler, asayiş timleri ve yeni oluşturulan ATV timleri katıldı.

SAAT 23.00'E KADAR NÖBET
Antalya Emniyet Müdürü, Celal Uzunkaya , ATV timlerinde görev yapan polislerin bu iş için özel eğitim aldığını söyledi. 20 polisin motor kullanan ekiplerden seçildiğini belirten Uzunkaya, "Ekiplerimiz sabah saatinden itibaren gece 23.00'e kadar görev yapacak. Her türlü suç ve suçluya müdahale edecek. Plajlardaki hırsızlık olaylarını sıfıra indireceğiz" dedi.

ACIMASIZ OLACAKLAR
Müdür Celal Uzunkaya, ATV timinde görev yapan polislerin en az bir yabancı dil bildiklerini ifade etti. Bu kişilerin aynı zamanda davranış ve diyalog eğitimi aldığına dikkat çeken Uzunkaya, "Görev yapan timlerimiz suçlulara karşı acımasız, ancak vatandaşlarımıza ve turistlere karşı nazik olacaklar. Onlar bunun eğitimini aldılar" diye konuştu.

TATİLCİLER ŞAŞIRDI
Karada alınan etkin önlemlerin yanında denizde de önlemlerin aynı kararlılıkla devam ettiğini kaydeden Uzunkaya, "Deniz polisimiz de boğulmalara ve olumsuzluklara karşı 24 saat görev başında" ifadesini kullandı. Yapılan törenin ardından Konyaaltı sahiline inen martı timlerini gören tatilciler şaşkınlıklarını ve memnuniyetlerini dile getirdi.
BİZE ULAŞIN