Efe’nin yüzü gülecek

Efe’nin yüzü gülecek

4 yaşındayken evlerinde çıkan yangında yüzü yanan Sadık Efe, Antalya’da tedavi edilecek. Yüzü, alnı ve boynu yanan Sadık Efe’yi eski yüzüne Prof. Dr. Ömer Özkan kavuşturacak

  • Akdeniz
  • Salı 26.07.2017
Bursalı Sadık Efe Tufan'ın 6 yıl önce yanan yüzü, 'doku genişletici uygulaması' ile Antalya'da tedavi edilecek. Henüz 4 yaşındayken evlerinde çıkan yangında sol yanağı, alnı ve boğazı yanan Sadık Efe Tufan, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi ediliyor. Sadık Efe Tufan'ın 6 yılda 6 kez ameliyat olduğunu, ancak oğlunun daha iyi görünüme kavuşması için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne geldiklerini söyleyen Osman Tufan, "Doktorumuz Prof. Dr. Ömer Özkan, yüzdeki yanık alanları sağlam dokularla kapatmayı amaçladığını söyledi. Bu haber bizi çok mutlu etti" dedi.

GENİŞLETİLİP NAKLEDİLECEK
'Doku genişletici uygulaması' adı verilen yöntemle oğlunun yüzündeki yanık alanların sağlam dokuyla kapatılacağını söyleyen Baba Osman Tufan, "Sağlıklı dokuların altına silikon balon yerleştiriyorlar. Birkaç günde bir konulan balon şişiriliyor. Yüzdeki sağlıklı dokular genişletiliyor. Yanık izli alanlar çıkartılıp, genişletilen sağlıklı doku ile yer değiştirilecek"

İKİ AYRI AMELİYAT
Sadık Efe Tufan ise "Üç aylığına tedavi için, Bursa'dan Antalya'ya geldik. Yanağımdaki yanık izlerini tedavi ettirmek istiyoruz. Yaşadığım yangını hatırlamıyorum. Altı kez ameliyat oldum, yedinci ameliyatımı doktorum Ömer Özkan hocamız yapacak. Alnımda ve yüzümdeki şişliklerden elde edilen deriyi yanık yerlere dağıtacaklar. Birinci ameliyatta yaralı cilt alınacak ikinci ameliyatta ise yeni deri nakledilecek. İki ameliyatta tedavim bitecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN