Turizm yükselişte

ATSO Başkanı Davut Çetin, turizmde 2014’ün yakalanmak üzere olduğunu belirterek “Böyle devam edersek 9 milyon turist rakamını aşacağız” dedi

Turizm yükselişte
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda gündeme ve ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan ATSO Başkanı Davut Çetin, turizmi etkileme potansiyeli olan İsrail ve Almanya ile yaşanan sorunların büyümeden çözüme kavuşmasını dilediklerini söyledi. Siyasi gündemdeki sorunlara rağmen ekonomik verilerin olumlu gittiğine dikkat çeken Çetin, bütün dünyada siyasi sorunlara rağmen dünya ekonomisinin son 10 yılın en iyi dönemini yaşadığına belirtti.

BU YIL 9 MİLYON AŞILACAK
Türkiye ve Antalya ekonomisinin alınan önlemler ve çalışmalarla toparlandığını vurgulayan Başkan Çetin, "Rusya pazarı 2014'ü yakalamak üzere. Eğer böyle devam edersek 9 milyon turist rakamını aşacağız ancak mevcut fiyatlar nedeniyle turizm gelirinde büyük ihtimalle arzu ettiğimiz büyümeyi yakalayamayacağız. Almanya'da Haziran ayında düşüş durmuştu, bundan sonrasını bilemiyoruz ancak son günlerdeki sorunun büyümemesini ümit ediyoruz" dedi. Oda olarak turizmde Rus medya mensuplarının davet edilmesi gibi tanıtıma dönük çalışmalar yaptıklarını dile getiren Çetin, Rusya'da fuarlara katıldıklarını, Rus odalarıyla çalışmalar yaptıklarını hatırlattı. Başkan Davut Çetin, Rus halkının Türkiye'ye bu kadar hızlı dönmesinde tanıtım çalışmalarının önemli rol oynadığına dikkat çekti.
BİZE ULAŞIN