Ürküten manzara

Ürküten manzara

Antalya’da pırıl pırıl olan falezler üzerindeki parklarda çitlerin arkası çöplüğe döndü. Vatandaş, çöpü atana da temizlik görevini yerine getirmeyen belediyeye de tepki gösterdi

Antalya'da falezler üzerine park ve plaj yapmakla övünen CHP'li Murtapaşa Belediyesi, ön yüzü cennet olan parkların arka yüzünü görmezden gelince çöplükler oluştu. Şehrin en büyük parkları arasında gösterilen Falez 2 ve 3 parklarının denize bakan yüzleri gizli birer çöplüğe dönüştü. Parklar karşıdan bakıldığında tertemiz bir görüntü sergilerken, demir çitlerin yanına yaklaşıldığında her türlü pisliğin yer aldığı manzara ile karşılaşılıyor. Falezlerin denizle buluştuğu noktalardaki çöplük manzarası ürkütücü boyutlara ulaşmış durumda.

BELEDİYE GÖREVİNİ YAPSIN
Özellikle hafta sonları ailelerin uğrak mekanları arasında yer alan Falez 2 ve 3 Parkları, piknik için gelenlerin bıraktığı çöpler yüzünden içler acısı bir hale büründü. Park sınırları içerisinde her türlü bakım ve temizlik çalışmaları eksiksiz bir şekilde yapılırken, parkın sınırını oluşturan demir parmaklıkların ardına üvey evlat muamelesi yapıldığı göze çarptı. Çöp yığınları Akdeniz'in eşsiz güzelliğine büyük bir gölge düşürmeye başladı. Her geçen gün artan çöp yığınlarının artık görmezden gelinemeyecek kadar büyük bir sorun haline gelmesi, Muratpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne tepkileri artırdı. Özellikle parkın müdavimi olan vatandaşlar uygulanan çifte standarda anlam veremediklerini ifade etti. Temizlik görevlileri, falezlerin denizle buluştuğu noktadaki çöpleri hayati tehlike oluşturduğu için tek başlarına temizleyemediklerini söyledi.

MAVİ BAYRAK TEHLİKEDE
Muratpaşa Belediyesi'nin son günlerde falezler üzerine plaj yaparken madalyonun arka yüzünü göz ardı etmesine anlam veremediklerini belirten bölge sakinleri, "Plajlara alınan Mavi Bayrak kısa bir süre sonra bu çöp yığınları nedeniyle kaybedilebilir" diyerek uyarıda bulundu. Antalya Körfezi'ni kucaklayan Beydağları'nın doyumsuz manzarasını izlemeye gelenler, "Antalya'nın altın boynuzu falezlerin çöplük dağları görüntüsü kabul edilemez. Bu soruna yetkililer çare bulmalı" diyerek tepkilerini dile getirdi.
BİZE ULAŞIN