AKMEK’ten kopamıyorlar

AKMEK’ten kopamıyorlar

Kepezli ev kadınlarını meslek sahibi yapan AKMEK, yaz sezonunda da kapılarını açık tuttu. Kadınlar, kurslarda öğrendikleri ile ev ekonomisine de destek olmayı sürdürüyor

  • Akdeniz
  • Çarşamba 27.07.2017
Antalya Kepez Belediyesi Meslek Eğitim Kursları, (AKMEK) yaz sezonunda da kadınların isteği üzerine dikiş kurslarını devam ettirdi. Yaşları 7-17 arasındaki öğrencilerin yaz tatilini değerlendirmeleri için başlatılan yaz kurslarında, yoğun istekte bulunan yetişkin kadınlar için de dikiş-nakış kursları veriliyor.

DİKİŞ ÖĞRENİYORLAR
Öğrenciler bilgi teknolojileri, yabancı dil, özgüven sağlayıcı drama, diksiyon gibi eğitimler alırken, Sakarya Bulvarı'ndaki AKMEK merkezinde, kadınlar el becerilerini geliştiriyor. Çoğunluğu normal eğitim sezonundaki kurslardan yararlanmış olan kadınlar, yaz aylarında da bu becerilerini geliştirmek için eğimlerin devam ettirilmesini talep etti. Kursiyerler, çocukları başta olmak üzere aile, akraba ve komşularının bu konudaki ihtiyaçlarına da cevap vermeye başladı. Kimi kursiyer çocuğunun nişanı- düğünü için gerek duyduğu elbisesini AKMEK'te tasarlayıp dikerken, kimi kursiyer de iyi bir terzi olmak için kendini geliştirmeye çalışıyor.
BİZE ULAŞIN