El nakli olabilecek

El nakli olabilecek

Oğlu Altuğ ile TÜBİTAK Bilim Şenliği’nde uçurmak için evde yaptığı model roketin deneyi sırasında yaşanan kazanın ardından baba Dr. Tuncay Özışık, “Artık oğlumun iki eli de biz olacağız” ifadelerini kullandı

Antalya'nın Konyaaltı ilçesi Altınkum Mahallesi'nde önceki akşam TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nde (TUG)
Başuzman olarak görevli Dr. Tuncay Özışık'ın evinde meydana gelen patlama sırasında yaralanan 17 yaşındaki oğlu Altuğ Özışık, yoğun bakımdan normal servise alındı. Özel bir hastanede tedavi gören baba Tuncay Özışık da taburcu olarak oğlu Altuğ'un yanına geldi. Sağ gözü ve sağ bacağından yaralanan ve koltuk değneği yardımı ile yürüyebilen baba Tuncay Özışık, kendisinin ve oğlunun hızla iyileştiğini söyledi.

MODEL ROKET İÇİN
Baba Tuncay Özışık, oğlunun 2 yıldır TÜBİTAK Bilim Şenliği için model roket üzerinde çalıştığını söyledi. Bu çalışma sırasında meydana gelen ani bir parlama nedeniyle kazanın meydana geldiğini de belirten baba Özışık, "Model roketin test uçuşu için çalışmalar sırasında parlama meydana geldi. Kazadan sonra bugün oğlumu ilk kez gördüm. Morali, her şeyi yerinde. Benim ağzımdan yazılanlar yalan ve yanlış. TÜBİKTAK Başkanı Antalya'ya bugün gelerek basın toplantısı düzenleyecek. Gerekli ve ayrıntılı açıklama burada gerçekleştirilecek" ifadelerini kullandı.

KALDIĞIMIZ YERDEN devam Baba Tuncay Özışık, oğlunun taburcu olmasının ardından kaldıkları yerden projelerine devam edeceklerini belirtti. Altuğ'un iki elini kaybetmesinin kendilerini üzdüğünü ifade eden baba Özışık, "Bilim çok gelişti. Tedavisi mümkün. Moralimizi bozmayacağız. Herkes bizimle ilgileniyor. Sağ olsunlar. Bundan sonra Altuğ'un eli biz olacağız" dedi.

HAYATİ TEHLİKESİ YOK
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Özcanlı, patlamada iki elini kaybeden Altuğ Özışık'ın hayati tehlikesinin bulunmadığını yineledi. AÜ Plastik Cerrahı Doç. Dr. Özlenen Özkan ise Altuğ'u kontrol ettiklerini ve el naklinin mümkün göründüğünü söyledi. Özkan, nakil için ailenin başvuru yapması gerektiğini ifade etti.

ARKADAŞLARI MORAL VERDİ
Kazada iki elini kaybeden ve sol gözü ile yüzünde yaralanma olan Adem Tolunay Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Altuğ Özışık'ı sınıf arkadaşları hastane odasında ziyaret etti. Altuğ'un moralinin yerinde olduğunu da belirten sınıf arkadaşları, "Biz ona moral vermeye geldik ancak o bize moral verdi" ifadesini kullandı.
BİZE ULAŞIN